Sindirim ve Emilme

Sindirime Yardımcı Ürünler

Bazı tamamlayıcı maddeler bağırsaklarla ilgili problemleri önlemeye ve tedavi etmeye yarayan doğal bileşenler açısından zengindirler. Bu maddeler midesel salgıları uyararak veya nötralize ederek, besinlerin sindirim sisteminde işlenmesi için gerekli ve önemli olan bazı enzimleri tedarik ederler. Aynı zamanda mide bulantısı ve kusmayı kontrol etmeye yarayan yatıştırıcı ve antiemetik özelliklere sahiptirler.

Devamını oku..

14 Kayıt

sayfa başı

14 Kayıt

sayfa başı

Ne İşe Yarar

Sindirim sistemi ile ilgili problemlerin birçoğu yetersiz ve dengesiz bir beslenme ile sabit ve yoğun bir şekilde geçen hayat tarzlarından dolayı ortaya çıkmaktadır. En bilindik sindirim sistemi sorunları; gastrit, ülser, ishal, kabızlık ve laktoz hassasiyetidir. Bunlar sonucu ortaya çıkan en sık semptomlar ise; karın ağrısı, mide yanması, şişme ve flatülanstır.

Zencefil gibi bazı besinler anti emetik ve anti inflamatuvar özelliklere sahip olduklarından mide bulantısı, kusma ve diğer sindirimsel semptomların tedavisinde veya önlenmesinde kullanılmaktadırlar. Bazı ürünler ise sindirim aşamasında kullanılan enzimlerin üretimini tetikleyerek mide yanması, halsizlik ve mide rahatsızlıklarını engellemeye yardımcı olabilirler.

Sindirim ve emilim ile ilgili problemlerin çözümü bu tarz besinleri tüketmek ve semptomları kontrol altına alan tamamlayıcı ürünler kullanmaktır. Ama en önemlisi bu tür sorunlar, kötü yeme alışkanlıklarınızı değiştirip fiziksel aktivitenizi arttırarak yeni bir hayat tarzına bürünmeniz gerektiğinin göstergesidirler.

Dikkat-Olası Yan Etkileri
  • Bu tamamlayıcı maddelerin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılmaları önerilmez.