Saw Palmetto (Cüce Palmiye)

Saw Palmetto (Cüce Palmiye)

Saw Palmetto (Cüce Palmiye) Nedir?

Bu ham madde cüce palmiye ağacından elde edilen, yağ asidi, flavonoid ve fitosterol içeriği zengin bir bileşiktir. Saw palmetto ürününün prostat büyümesi tedavisinde bilinen tıbbi etkileri bulunmaktadır. İdrar akışını düzenlemeye ve cinsel performansı arttırmaya yardımcı olur.

Devamını oku..

4 Ürün

sayfa başı

4 Ürün

sayfa başı

Saw Palmetto Ne İşe Yarar

Saw Palmetto özütü, testosteronu dihidrotestosterona (DHT) dönüştürmekten sorumlu enzim olan 5-alfa-redüktazın aktivitesini kısıtlayan biyoaktif bileşikler içermektedir. Vücutta DHT birikmesi, akne ve saç dökülmesine neden olurken aynı zamanda prostat büyümesinden de sorumludur. Erkekler yaşlandıkça, hayat tarzlarını ve sağlıklarını etkileyen çeşitli değişimler tecrübe ederler. İyi huylu prostat büyümesi bunlar arasında en sık rastlanan durumlardan bir tanesidir.

Bu maddenin kullanımı, düz kas dokularının gevşemesini sağlayarak prostat büyümesi ile ilgili semptomlar olan sıklıkla idrara çıkma, idrar yollarında meydana gelen rahatsızlık ve acı gibi durumları hafifletici etkiler ortaya koyar. Madde kasların gevşemesini sağlarken prostatın üretra üzerine uyguladığı baskının azalmasına katkıda bulunur ve bu sayede idrar yaparken çekilen acıyı azaltarak kişinin geceleri daha rahat uyumasına da yardımcı olur. Saw Palmettoaynı zamanda cinsel bir uyarıcı olarak da görev görmektedir. Sadece prostat problemlerine iyi gelmekle kalmayan bu madde, cinsel gücü, isteği ve iktidarı da arttırır.

Saw Palmetto'nun balgam söktürücü ve antiseptik özellikleri vardır. Bu madde aynı zamanda soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, astım, kronik bronşit ve migren gibi rahatsızlıkların tedavisi için kullanılabilir. Bitki, idrar akışını arttırmaya katkı sağlar, gevşetici etkilere sahiptir ve aynı zamanda cinsel isteği arttırıcı özellikleri vardır.

Saw Palmetto Faydaları Nelerdir?

  • Testosteron üretimini düzenler
  • Cinsel isteği arttırır
  • Prostat problemlerinin tedavisine yardımcı olur
  • Gücü ve enerjiyi arttırır
  • Anti inflamatuvar özellikleri vardır
  • Saç dökülmesini önler
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Bu maddenin sindirimi karaciğer rahatsızlığı olan hastalarda lezyonlara neden olabilir bu yüzden kullanımı tavsiye edilmez.
  • Saw Palmetto'yu antikoagülan tedaviler, anti trombosit agregasyon ilaçları ve anti inflamatuvar ağrı kesiciler (ibuprofen veya aspirin gibi) ile birlikte kullanmayınız. Bu kombinasyonlar iç kanama riskini arttırırlar.
  • Herhangi bir ameliyata girmeden en az 2 hafta önce bu ürünü kullanmayı bırakın.