Sporcu Kahvaltısı

Sağlıklı Sporcu Kahvaltısı

Bu ürünler kahvaltının yerini alması veya kahvaltıyı desteklemesi açısından özenle seçilmiş mamüllerdir. Bu ürünleri seçerek, hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanabilen, ucuz, dengeli, sağlıklı ve her bireyin besinsel ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir kahvaltıya sahip olabilirsiniz.

Devamını oku..

7 Kayıt

sayfa başı

7 Kayıt

sayfa başı

Ne İşe Yarar

Kahvaltı günün ilk ve en önemli öğünüdür fakat genelde zamanımızın yetersiz olması nedeniyle besinsel öğeler açısından eksik ürünler tüketiriz. Piyasada bulunan çoğu tipik kahvaltı gevreği genellikle emilimi hızlı olan karbonhidratlar içerirler. Bu karbonhidratlar ani bir insülin salınımına neden olduklarından, düzgün bir iştah ve tokluk kontrolü sağlayamazlar. Diğer yandan, bu kategorideki ürünler düzgün işleyen bir vücut için gereken tüm temel besinleri (karbonhidratlar, proteinler, vitaminler ve mineraller) sağlarlar. Bu ürünler kahvaltıyı desteklemesi veya kahvaltının yerini tutması için dikkatli bir şekilde seçildiği sürece, sağlıklı, hızlıca hazırlanabilen, ucuz, dengeli ve her bireyin besinsel ihtiyaçlarına göre ayarlanmış bir kahvaltı tüketmenize katkı sağlarlar.

Birçok sporcunun kahvaltı tercihi olan yulaflar sindirim süresi uzun proteinler ve kompleks karbonhidratlar içerirler. Bu şekilde glikoz emilimi geciktiğinden, kan glikoz seviyelerinde çok daha düşük bir artış görülür. Yulaflar tokluk hissini uzun bir süre hissetmenizi sağlarken aynı zamanda lif ve mikrobesinler (çinko, selenyum, demir, B vitamin kompleksi ve E vitamini de dahil olmak üzere diğer vitaminler) açısından zengin besin maddeleridir. Sporcuların performansları ile fiziksel ve mental aktivitleri için gerekli tüm besin değerlerini içerirler.

Yulaflar mükemmel bir enerji kaynağı yerine geçebilen, lif açısından zengin ve bileşenlerinden dolayı kilo vermeye dayalı diyetlerde güçlü bir dost olan bir çeşit süper besin olarak düşünülebilirler. Bu nedenle yulaf tüketmek, sağlıklı hissetmenizi sağlarken, iştah kontrolü ve sindirim sistemi geçişlerinin düzenlenmesine katkıda bulunur.

Dikkat-Olası Yan Etkileri
  • Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumunuz söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız.