Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme

Bu kategoriye önceden hazırlanmış yemekler, çorbalar, tatlı veya iştah açıcı soslar ve reçeller gibi besinsel kompozisyonlarına ve hazırlanış/pişirme kolaylıklarına bakılarak seçilen yemekler girer. Çoğu ürünün yağ, kolesterol, kalori, şeker ve glüten içeriği düşüktür ve beslenme sınırlamaları olan kişiler için idealdirler. Kilo vermek veya kilosunu kontrol etmek isteyen insanlar da bu ürünleri kullanabilirler.

Devamını oku..

8 Kayıt

sayfa başı

8 Kayıt

sayfa başı

Sağlıklı Gıda Takviyeleri Ne İşe Yarar

Bu kategoriye giren ürünler besinsel değerleri ile hazırlanış veya pişirilme kolaylaıklarına göre seçilmişlerdir. Bu ürünler günlük rutin ile başa çıkmanıza yardımcı olurken, zorlu ve meşgul bir hayatı olan kişiler ile diyet yapan insanlar için uygundurlar. Yemek yapmanın getirdiği stres ve sorumluluk duygusundan kurtularak gerçekten önemli olan şeylere vakit ayırmanızı sağlarlar: düzenli bir şekilde fiziksel olarak aktif bulunmak, rahatlamak ve sevdiğiniz kişiler ile vakit geçirmek.

Bazı ürünler görece daha yüksek protein seviyelerine sahiptirler ve özellikle fiziksel olarak aktif kişiler veya amacı kilo vermek olan ve kalorisi kısıtlanmış diyetler uygulayan insanların kullanımı için üretilmişlerdir. Bu ürünler şeker oranı düşük ve neredeyse hiç kalori içermeyen gıdalar ile daha sağlıklı bir şekilde atıştırma yapmanızı sağlarlar ve hafif tatlı yapımında da kullanılabilirler. Bu tür tatlılar ile birkaç yüz kaloriden kurtulmanız mümkündür.

Dikkat-Olası Yan Etkileri
  • Besinsel tamamlayıcı maddeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
  • Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumunuz söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu maddeyi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.