Raspberry Ketone (Ahududu Ketonu)

Raspberry Ketone (Ahududu Ketonu)

Raspberry Ketone (Ahududu Ketonu) Nedir?

Ahududu ketonları ahududundan elde edilen fenolik bileşiklerdir. Raspberry Ketone kullanımı dolaylı yoldan yağ depolarının oksidasyonunu hızlandırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır.

Devamını oku..

Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.

Raspberry Ketone Ne İşe Yarar

Raspberry Ketone kullanımı sonucu kilo kaybını açıklayan mekanizmalardan bir tanesi; pankreas tarafından üretilen ve yağların sindirimi ile emilimini sağlayan bir enzim olan pankreatik lipaz enziminin çalışmasının engellenmesidir. Eğer sindirilen yağlar emülsiyon haline getirilmezlerse vücut tarafından emilemezler ve dışkı yolu ile dışarı atılırlar.

Raspberry Ketone, sinefrin ve kapsaisin gibi zayıflamak için kullanılan diğer merkezi sinir sistemi uyarıcılarına benzer bir yapıya sahiptirler. Bu bileşiklerin kimyasal yapıları arasındaki benzerlik ketonların yağ yakımını arttırıcı etkilerinin bir açıklaması olabilir. Ahududu ketonlarının tüketimi, nöroepinefrinin lipolitik etkilerini optimize eder. Artan termojenez, yağ depolarının yıkımına ve vücut yağ oranının düşmesine yardımcı olur.

Ahududu ketonlarının tüketimi yağ hücreleri tarafından üretilen adiponektin salınımının artmasına neden olur. Bu hormon glikoz ve yağ asidi yıkımının düzenlenmesi de dahil olmak üzere çeşitli önemli metabolik işlemlerde yer alan bir hormondur. Yüksek adiponektin seviyeleri yağ asitlerinin oksidasyonunun artmasına ve vücut yağ oranının düşmesine neden olurken aynı zamanda tip 2 diyabetin nedenlerinden biri olan insülin direncini önlemeye yardımcı olur.

Yağ hücrelerinde yağ birikmesini engellemenin yanı sıra, bu bileşik karaciğer hücrelerinin detoksifikasyonuna ve cildin esnekliğine katkıda bulunur.

Raspberry Ketone temel faydaları:

  • Enerji üretimini tetikleyici özelliklere sahiptirler
  • Bazal metabolizmayı hızlandırırlar
  • Yağ oksidasyonunun artmasını sağlarlar
  • Kilo vermeye yardımcı olurlar
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Raspberry Ketone'a duyarlılık durumunuz söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu maddeyi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
  • Bu ürünün kardiyovasküler hastalıklar, astım, alerjik reaksiyonlar ve uçuk gibi rahatsızlıklara sahip kişilerde kullanılması önerilmez. Kullanımı tedavi ile çakışabilir veya istenmeyen yan etkilere neden olabilir.