Protein ve Karbonhidrat İçeren Besinler Hangileridir?

Protein içeren besinler:
En fazla protein içeren besinlerden bazıları şunlardır:

• Süzme yoğurt:
Süzme yoğurdun böylesine popüler bir hale gelmesinin nedeni, diğer yoğurt çeşitlerine kıyasla iki kat daha fazla protein içermesidir. Ayrıca, bağırsak sağlığına çok iyi gelen kalsiyum ve probiyotik bakteriler açısından da zengindir. Şeker alımını kontrol altında tutmak için sade süzme yoğurt tercih edebilirsiniz.

• Yumurta:
Bu beyaz mucizeler kaslarınız için neredeyse mükemmel bir besin kaynağıdır. Yumurta ucuz olmasının yanı sıra birçok pişirme yöntemi ile size çeşitlilik sağlar. Kaslar için kilit bir öneme sahip olan BCAA içeriği oldukça yüksek olan yumurta, aynı zamanda size ekstra omega 3 yağ asitleri de sağlayarak, vücut sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

Protein ve Karbonhidrat İçeren Besinler Hangileridir?

Yüksek Protein İçeren Besinler:

• Biftek:
Yağsız biftek dilimleri, her 7 kalorisinde size 1 gram protein sağladığından fantastik bir protein kaynağıdır. Kemiksiz pirzola ise 11 kaloride 1 gram protein içerir. Yağsız biftek çok pişirildiğinde kuruyacağından, bu eti az ya da orta pişmiş olarak tüketmeniz, protein alımınızı optimize etmeniz açısından önemlidir.

• Tavuk göğsü:
Vücut geliştirmeciler tarafından sıklıkla tercih edilen tavuk göğsü, diğer kümes hayvanlarının etlerine kıyasla daha fazla protein içermektedir. 85 gramında yaklaşık 24 gram protein barındıran tavuk göğsü, en fazla protein içeren besinler listesinde en üst sıralarda yer alır.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.