Protein Tozunun Yanında Ne Kullanılır?

İnek sütünün sıvı kısmından elde edilen peynir altı suyu proteini kolaylıkla sindirilebilen bir protein türüdür. MedicalNewsToday.com tarafından hazırlanan bir raporda bu tip protein tozları, ağırlık yönetimi, kas gücü ve egzersiz iyileşmesi için sıklıkla kullanılmaktadır. Dozaj, kullanım amacına uygun olmalıdır. Bir iştah bastırıcı olarak günde 50 gram, kas gücü için haftada üç kez 45 gram veya iyileşmek için her egzersizi takiben 25 gram whey protein tozu kullanılır. Protein tozu karışımlarınıza çeşitlilik kazandırmak için farklı lezzetler denemeniz önerilir (örneğin: toz çikolata, vanilya ve çilek aromaları). Temel bir peynir altı suyu protein tozu karışımı için, tozu 1-1/2 su bardağı su ile karıştırın. Karışımı iyice karıştırın, topakları parçalayıp buz ekleyin. Sade su yerine aromalı su, spor içeceği, süt veya meyve suyu da kullanabilirsiniz. Protein tozu yanında farklı aromalar da kullanarak, içeceğinizi hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Bunlardan bazıları aşağıda listelenmiştir:

Protein Tozunun Yanında Ne Kullanılır?

Protein Tozu İçeren Shake Tarifleri

Çilekli protein tozu karışımı:
Kahvaltıda tüketilecek bir protein içeceği için 1-1/4 su bardağı çilek, 1 su bardağı su, 1/4 su bardağı süzme peynir ve istediğiniz miktarda peynir altı suyu protein tozunu karıştırın. Karışımı tatlandırmak için biraz şeker veya bal ekleyin. Vanilya ya da çikolata aromalı peynir altı suyu proteini tozu çileklerin tadını tamamlar. Ayrıca süzme peynir yerine aynı miktarda az yağlı yoğurt da kullanabilirsiniz.
Lif bakımından zengin protein içeceği:
Keten tohumu ve buğday tohumu ile, protein içeceğinize yararlı lifler ekleyebilirsiniz. Protein tozunuzu 1 fincan az yağlı yoğurt, 1 bardak yaban mersini, 1/2 fincan süt, 1 çorba kaşığı kıyılmış keten tohumu ve 1 çorba kaşığı buğday tohumu ile karıştırın. İnek sütü yerine, eşit miktarda soya, badem veya pirinç sütü de koyabilirsiniz. Peynir altı suyu protein tozunun tüm çeşitleri bu tarif ile iyi gidecektir. Çikolata tozu seçerseniz, içeceğe taze nane veya nane ekstratı eklemeyi deneyin.
Fıstık ezmesi ve muzlu protein tozu karışımı:
Zengin bir fıstık ezmesi ve muz aromalı protein tozu karışımı için vanilya ya da çikolatalı peynir altı suyu protein tozu kullanın. Tozu 3/4 fincan süt, 1/2 muz, 2 çorba kaşığı fıstık ezmesi ve buz küpleriyle karıştırın. Afiyet olsun!

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.