Protein Tozu Olmadan Vücut Geliştirme Yapılır Mı?

Vücüt geliştiricileri, kas yapımı ve yağ yakma hedeflerini gerçekleştirmek için protein tozuna bağımlı değillerdir. Eksiksiz gıdalar, vücudun yoğun egzersizlerden iyileşmek için ihtiyaç duyduğu tüm amino asitleri içerir. Protein tozları ise, sindirimi hızlı olan uygun birer amino asit kaynağıdırlar. Aslında, eksiksiz besin proteininin, vücut üzerinde termik bir etkisi vardır. Bazı otoritelere göre, eksiksiz besinlerden alınan proteinler, amino asitleri parçalamak için daha fazla enerji tüketmek için sindirim sistemini zorlayarak yağ yakma oranını arttırır.

Protein Tozu Olmadan Vücut Geliştirme Yapılır Mı?

Protein Tozu Kullanmadan Kas Yapmak:

Adım 1: Yumurta gibi kaliteli, hızlı sindirilen proteinler içeren bir kahvaltı yapın.
Adım 2: Günde en az altı kere protein bakımından zengin bir öğün tüketin.
Adım 3: Yoğun antreman için gerekli amino asitleri sağlamak ve kas onarımı sürecini başlatmak için antrenmanınızdan bir ila iki saat önce, yaklaşık 15 ila 20 g'lık küçük protein porsiyonları tüketin.
Adım 4: Egzersizinizden hemen sonra protein bakımından zengin bir başka öğün tüketin. Yumurta, diğer bütün gıdalara kıyasla nispeten daha çabuk sindirilecekleri için iyi bir seçimdir. Hem kazein hem de peyniraltı suyu (whey) proteini içeren sütü de, kas gelişimi ve iyileşmesini hızlandırmak için egzersiz sonrası diyetinize ekleyebilirsiniz.
Adım 5: Protein tozu kullanmak zorunda kalmadan kas iyileşmesini hızlandırmak için, dallı zincirli amino asit (BCAA) takviyeleri alın. Amino asitler proteinlerin yapı taşlarını oluştururlar, ve dallı zincirli amino asitler (BCAAs), diğerlerine göre size daha fazla kazanç sağlarlar.
Adım 6: Yatmadan önce yarım ila bir fincan süzme peynir yiyin. Süzme peynir yavaş sindirilen bir protein olan kazein içerdiğinden, gece boyu oluşabilecek kas yıkımını engelleyebilirsiniz.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.