Protein Tozu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Protein, otoriteler tarafından sadece kas yapıcı özellikleri için değil, aynı zamanda insan sağlığına olan birçok yararı ile tanımlanmaktadır. Protein aynı zamanda doku ve kıkırdakların temel molekülü olduğundan vücuttaki her yapının tamirinde kullanılır. Vücudumuzun hiçbir fonksiyonu, takviye ya da katı gıdalar yoluyla alınan uygun ve yeterli miktarda protein olmadan işlev göremez. Burada söylemek istediğim, sadece sağlığınıza yararlı olduğunu bildiğiniz için doktorunuza danışmadan ya da bir plan yapmadan direkt protein tozu kullanmaya başlamanız değil. Protein tozları, bir hastalık ya da kırık bir kemiği iyileştirmekten ziyade, egzersiz öncesi ve sonrasında kullanılarak vücuttaki kas yapımını ve yağ yakımını destekleyebilen ürünlerdir.

Whey bazlı protein tozları piyasadeki en poopüler protein tozlarıdır. Kendinize uygun protein tozunu seçmiş olabilirsiniz fakat bu üründen alacağınız yararı mutlaka optimize etmek isteyeceksinizdir. Tüm protein tozları aynı biçimde üretilmezler. Aynı şekilde, hepsi aynı amaca hizmet etmezler. Protein tozları kullanım amaçlarına bağlı olarak karbonhidrat ve protein içeriği bakımından farklılık gösterirler. Seçeceğiniz ürün ise sizin amaçlarınıza en iyi hizmet edecek olan olmalıdır.

Protein tozu etkisi genelde iki amaca hizmet eder. Bunlardan ilki kas kütlesi kazanımı ikincisi ise yağ yakımıdır. Amacınıza ve fiziksel özelliklerinize göre istediğiniz etkiyi yaratacak protein tozunu, geniş bir ürün yelpazesi içinden seçmeniz gerekir.

Protein Tozu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Protein tozu etkisini ne zaman gösterir

Amacınız ne olursa olsun, egzersiz tamamlandıktan 30 dakika sonra karbonhidrat ve protein içeren bir öğün tüketmeniz önerilir. Bu zaman dilimi sırasında, kas yapımı en hızlı halini alır ve bu egzersiz sonrası süreç protein tozunun etkisini en iyi gösterdiği süreçtir. Hem karbonhidrat hem protein elde etmek için protein tozunu bir meyve suyu ile karıştırabilirsiniz.

Eğer BCAA içeren protein tozları kullanırsanız, yatmadan önce tüketeceğiniz protein tozu, yavaş emilimi sayesinde etkisini uyku boyunca sürdürür ve uykudayken kas yıkımını büyük ölçüde engelleyebilir. Bunların yanı sıra gün içerisinde herhangi bir öğünün yerine protein tozu tüketebilirsiniz. Bu şekilde vücudunuz için gerekli protein alımını kolay ve pratik bir yolla karşılamış olursunuz.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.