Protein Tozu Erkekliği Öldürür Mü?

Protein tozu erkekliği öldürür mü? Çoğu sporcunun kafasını karıştıran bu konuya bir açıklık getirelim. Protein tozlarının erkekliğe bilinen herhangi bir zararı yoktur. Aksine yapılan bazı çalışmalarda, özellikle whey protein tozunun cinsel sağlık problemlerinin iyileştirilmesinde etkili olabileceği görülmüştür. Erkeklerin karşısına çıkabilecek en utanç verici sağlık sorunları genellikle cinsel problemlerdir. Bu tarz problemleri olan birçok erkek, konuyu doktorlarıyla tartışmaya dahi tereddüt etmektedirler. Cinsel sağlık sorunlarıyla başa çıkmak için çeşitli ilaçlar mevcut olsa da, peynir altı suyu (whey) proteini gibi besleyici takviyelerin durumun tedavisinde etkili olduğu konusunda giderek artan bir görüş birliği vardır. Peynir altı suyu proteini tozu bir gıda değildir, ilaç değildir, nispeten zararsızdır ve çok az yan etkisi vardır. Peynir altı suyu (whey) proteini inek sütünden üretilen saf ve doğal bir proteindir. Sütün, süt peynirine pıhtılaşmasından ve sütteki çözünür proteinlerin tümünü içerir hale gelmesinden sonra geriye kalan sıvıdır. Bu nedenle, günlük hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz amino asitler bakımından çok zengindir. Whey protein tozunun üç formu vardır:

Protein Tozu Erkekliği Öldürür Mü?

Protein Tozu İktidarsızlık Yapar Mı?

Konsantre: Düşük yağ ve kolesterol düzeyine sahiptir, ancak yüksek seviyede biyoaktif kimyasallar içerir.
İzolat: Protein, yağ ve laktozu uzaklaştırmak için işlenir, ancak biyoaktif kimyasallar hala yüksek miktardadır.
-Hidrolizatlar: Bunlar kısmen sindirimi kolay proteinlerdir ve alerjilere neden olma olasılıkları daha azdır. Diğer ürünlere göre daha pahalıdırlar.
Peynir altı suyu proteininden üretilen protein tozunun, spor ile beslenme, kilo yönetimi ve genel vücut sağlığı gibi birçok alanda faydalı etkileri olduğu bulunmuştur. Penis dahil tüm vücut kasları boyunca kan dolaşımını arttırdığı da tespit edilmiştir. Erektil işlev bozukluğuna genellikle penisdeki yetersiz kan akışı sebep olduğundan, peyniraltı suyu proteini bu konuda size yardımcı olabilir. Penil ereksiyona, arterlerin genişlemesine neden olan kan akışının artması neden olur. Damarların daralması ve penisten kan akışının kısıtlanması ereksiyonu engelleyen başlıca faktördür. Kan akışını arttıran her şey bu soruna faydalıdır. Bunun yanı sıra whey protein tozunun genel sağlığınız üzerindeki olumlu etkisi, cinsel hayatınıza da yansır.
Whey protein tozu bir egzersiz programı ile birlikte kullanıldığında çok etkilidir. Bir yiyecek ve nispeten zararsız olmasına rağmen, çok fazla tüketmeniz önerilmez. Herhangi bir sorun yaşarsanız, özellikle mevcut herhangi bir hastalığınız varsa bir doktora danışmanız tavsiye edilmektedir.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.