Protein Shake

Protein Shake

Protein Shake Nedir

Protein shake toz proteinlerle ile hazırlanmış protein açısından zengin kullan-at hazır içeceklerdir. Protein shake ler protein tozlarından farklı olarak vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir. Katı besinlerin tüketilemediği durumlarda günlük makro besin ihtiyacının karşılanması için en iyi alternatiflerdir. Hazır shakeler genelde whey proteinler tercih edilerek hazırlanmıştır. Bu özellikleri sayesinde kana hızlı karışırlar.

Devamını oku..

7 Ürün

sayfa başı

7 Ürün

sayfa başı

Protein Shake Özellikleri

  1. Hazır protein shakerler pratik ve hızlı çözüm sunar.
  2. Amino asit profilleri yüksektir
  3. Mide ameliyetı (mide kelepçesi) sonrası genelde protein shake ler tercih edilmektedir.
  4. Bazı protein tozlarında görülen topaklanma gözlemlenmez.

Protein Ne İşe Yarar

İdeal kas gelişimi ve gerekli doku rejenerasyonunu destekleyebilmek açısından, vücuda ihtiyacı olan proteinleri sağlamak çok önemlidir. Doğru miktarlarda protein tüketmek kasların yıkımını önlemek adına temel bir strateji niteliği taşımasının yanı sıra, kas kütlesinin ve performansının artışına da büyük katkılar sağlar. Protein shake takviyelerine dahil ürünler fiziksel egzersiz sonrası hasar görmüş dokuların rejenerasyonu için gerekli proteinleri içerirlerken aynı zamanda içlerinde farklı yararlı besin öğelerini de barındırabilirler.

Kas gelişimini en üst düzeye çıkarmak isteyen kişiler için, içerisine kreatin, arginin, lösin veya ornitin tarzı anabolik bileşenler eklenmiş protein shakeler mevcuttur. Kas definasyonunu arttırmak isteyen kişiler karnitin, MCT’ler veya konjuge linoleik asit gibi maddeler içeren protein shakeleri kullanabilirler. Bunlara ek olarak piyasada, spor yaparken ideal enerji seviyelerini sağlayabilmek için gerekli uyarıcılar veya glutamin ve dallı zincirli amino asitler gibi kaslarla ilgili bir efor sonrası doku rejenerasyonunu tetikleyen besin öğeleri içeren ürünler bulunmaktadır.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Besinsel tamamlayıcı maddeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
  • Bu tamamlayıcı maddeyi kullanırken sıvı alımınızı yüksek ölçüde arttırmanız önerilir. Böbrek rahatsızlığı ve şeker hastalığı olan kişilerin doktora danışması önerilir.