Protein İçeren Kuruyemişler Hangileridir?

İnsanlar her zaman kilo vermek için yeni ve daha etkili bir diyet arıyorlar. Bu amaç doğrultusunda kullanabileceğiniz en önemli stratejilerden biri, yüksek proteinli gıdaları diyetinize dahil etmektir. Kuruyemişler, kilo kaybını tetiklemek adına daha kolay bir şekilde yüksek proteinli ve düşük yağlı diyet elde etmek için harika bir yoldur. Fakat kuruyemişler bu işi tek başlarına yapamazlar. Önemli olan, kuruyemişlerin düzenli bir beslenme planının içerisine atıştırmalık olarak entegre edilmeleridir. Öğünlerden önce bir avuç kuruyemiş yemek sizi daha hızlı bir şekilde tok ve tatminkar hissettirerek, diğer yüksek kalorili besinlerden daha az tüketmenize yardımcı olur. Kilo vermek isteyen insanların çoğuna, ihtiyaç duydukları proteini elde etmek için etli yemek yemeleri önerilir. Ancak bu vejetaryenler için mümkün değildir. Ya da eti sevseniz de farklı besinler tüketmek isteyebilirsiniz. Aynı şeyi tekrar tekrar yemek monoton hale gelebilir. Et, aslında tek zengin protein kaynağı değildir; böyle bir diyetin günlük protein ihtiyacını karşılayabilecek pek çok meyve, kuruyemiş ve sebze vardır. Protein bakımından zengin birçok kuruyemiş bulunmaktadır.

Protein İçeren Kuruyemişler Hangileridir?

Kuruyemişlerin Protein Miktarı Ne Kadardır?

Kuruyemişlerin yağ oranı yüksektir, bu nedenle onları fazla tüketmek zararlı olabilir diye mi düşünüyorsunuz? Yanlış. Evet kuruyemişlerin yağ oranı yüksektir fakat bu yağlar kolesterol seviyesinin düşmesine yardımcı olan yararlı yağlardır. Ayrıca, tok ve doygun hissetmenizi sağlarlar. Günlük protein gereksiniminizi arttırmak için günlük diyetinizin parçası olarak tüketebileceğiniz bazı yüksek proteinli kuruyemişler şunlardır:

Kaju: Kuru kavrulmuş kaju fıstığı protein bakımından yüksektir ve tüm kuruyemişler arasında en düşük yağ oranına sahiptir.
Yer fıstığı: Kavrulmuş fıstık lezzetli olmasının yanı sıra, aynı zamanda vücudunuz için hayati protein takviyeleri de sağlar. 30 gramında içerdiği 7.95 gram protein ile, kilo verme süreci için ideal bir aperitiftir.
Badem: Badem, en iyi protein kaynaklarından biridir; 30 gram başına yaklaşık 6 gram protein içerir. Kilo vermek istiyorsanız, badem tüketmek amacınıza ulaşmanızda size yardımcı olabilir.
Antepfıstığı: Kuru kavrulmuş antep fıstığı, 30 gram başına neredeyse 6.05 gram protein içerir. Ayrıca yemeden önce kabuklarını ayırmanız gerektiğinden, kalori yakımına da yardımcı olabilir!
Ceviz ve fındık gibi diğer kuruyemişler de protein bakımından çok zenginlerdir.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.