Protein Barlar

Protein Barlar

Protein Bar Nedir?

Protein bar protein tozlarının taşınabilir hali olarak gösterilse de bazı avantajları bulundurur. Öncelikle protein barlar sadece proteinden oluşmuş yapılar değillerdir. Bunun yanında gerekli olan vitamin, mineral ve de yağ karbonhidrat oranına sahiptirler, bir protein tozu kullanırken kullandığınız miktarı net olarak ölçebildiğiniz ölçüde, markanın size sunmuş olduğu ve ürün üzerindeki besin değerlerine ulaşabilirsiniz. Diğer taraftan protein barı kullanırken etiketin üzerinde yazan besin değerlerinden fazlasını ya da azını değil, net olarak o değeri alırsınız.

Devamını oku..

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 63

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 63

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Protein Barlar Ne İşe Yarar

Protein barlar, vücuda sürdürülebilir ve devamlılığı olan bir enerji sağlayarak ani kan şekeri düşüşlerinde meydana gelen enerji çöküşlerinin yaşanmasına engel olmaya yardımcı olurken, kas yorgunluğunun gecikmesine ve performans ile direncin artmasına katkıda bulunurlar.

Hızlı bir şekilde emilebilen karbonhidratlar olduklarından, enerji barları kan şekeri seviyesinin daha sabit olmasına ve vücudun glikojen depolarının yenilenmesine katkı sağlarlar. Kas gelişim süreci için ideal atıştırmalıklardır ve şiddetli fiziksel antrenman öncesinde, sırasında ve sonrasında tüketilebilirler.

Genelde bu tür barların besinsel değerleri 200 Kcal civarındadır (kabaca bir bar = 50 gram karbonhidrat). Bazı markalar barlara vitamin, mineral, kafein, glutamin, taurin veya krom gibi ekstra maddeler eklerler. Bu tür barlar öğünler arasında, atıştırmalık olarak tüketilebilecekleri gibi günlük besin dengesini bozmadıkları sürece bir öğün yerine direkt olarak da alınabilirler. Enerji barlarının kalorifik değerlerine özellikle dikkat edilmesi gerekir çünkü ihtiyaçtan fazla miktarda alınan kaloriler pozitif bir enerji dengesine yol açarak vücut ağırlığının artmasına katkıda bulunurlar.

Yüksek miktarda yağ sindirim sürecini yavaşlatıp zorlaştıracağından (hatta mide bulantısına sebep olabileceğinden), 200 Kcal için 5-10 gramdan fazla yağ içeren enerji barları tercih edilmemelidirler.

Protein Bar Fiyatları

İthal ya da yerli ürün olması, tek servisteki protein miktarı protein bar fiyatları için temel etkendir. Damak zevkine ve kalori ihtiyacına göre ürün tercih edilmelidir.

Protein Barların Faydaları:

 • Karbonhidrat kaynaklarıdır
 • Hızlı bir şekilde sindirilip emilirler
 • Kandaki glikoz seviyelerini düzenlemeye yardımcı olurlar
 • Enerji seviyelerini yükseltirler
 • Kas direncini en üst seviyeye taşırlar
 • Kas yorgunluğunun ertelenmesini sağlarlar
 • Kasların iyileşme sürecine yardımcı olurlar

Dikkat - Olası Yan Etkiler

 • Prtoein barlar, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
 • Hassas bireylerde yüksek dozda kullanımın gevşetici bir etkisi olabilir (ishale sebebiyet verebilir).
 • Bu madde kan şekeri değerlerini değiştirebileceğinden şeker hastaları düzenli olarak kan şeker seviyelerini kontrol ettirmelidirler.
 • Doktorunuza danışmanız önerilir.
 • Bu tarz ürünlerin yüksek dozlarda tüketilmesi ciddi miktarda bir kalori alımı anlamına geldiği için, diyet yapan bireyler bu maddeleri dikkatli kullanmalıdırlar. Bu tür durumlarda doktorunuza veya diyetisyeninize danışmanız önerilir.

Satın Al:

Fitbullda satışı gerçekleştirilen tüm protein bar ürünleri güncel üretim serisindeki en son ithal edilen ürünlerden oluşmaktadır. Tüm barlar iyi fiyat ve ücretsiz kargo imkanı ile sunulmaktadır.
Ürünler saklama koşullarına uygun ortamlarda depolanmakta kargolanmadan önce kutu koruma bantları Fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
Protein barlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 nolu telefonu arayabilirsiniz.