Protein Bar Tarifi

Protein barları, protein oranları karbonhidrat ya da yağ oranlarına göre daha yüksek olan besin ürünleridir. İnsan vücudu, diğer besin maddelerine ek olarak, kas oluşturmak için proteine ayrıca ihtiyaç duyar. Egzersiz sonrası alınan proteinin, kullanılan kasları iyileştirmesine ve yeni kas dokusu oluşturmasına yardımcı olduğu gerçeği, spor ve tıp alanlarında genel olarak kabul edilmektedir. Whey proteini, atletik performans için kullanılan en popüler protein kaynaklarından biridir. Diğer protein kaynakları, yumurta albümin proteini ve genellikle süt proteininin yavaş sindirim bileşeni olarak bilinen kazein proteinidir. Vegan protein barları ise yalnızca bezelye, kahverengi pirinç, kenevir ve soya fasulyesi gibi kaynaklardan gelen bitki proteinlerini içerir.

Evde Protein Bar Yapımı


Mükemmel protein barını bulmak için dükkan dükkan gezmekten sıkıldınız mı? Şimdi kendi protein barınızı kendiniz yapabilirsiniz!
Dünya genelinde sağlıklı gıda ürünleri satan dükkanlarda ortak bir durum söz konusudur: insanlar bir üründen diğerine tüm protein barlarının bileşen listelerini ve makro besin öğesi dökümlerini okurlar. Sonunda bu barlardan bir tanesine ikna olan olabilir, ancak ciddi bir miktar iç çekip barı raftaki yerine geri koymaktadır.

Sağlıklı ve besleyici bir protein barı seçmek kolay bir görev değildir. Çoğu bar aslında aşırı miktarda şeker, hidrojene yağ, koruyucular ve dolgu maddelerinin yanı sıra diğer besinsel değeri düşük içeriklerin toplamında oluşur.
İşte tam da bu nedenle kendi barınızı kendiniz yapmanız sizin için hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik olacaktır.

Protein Bar Tarifi Ve En Sağlıklı Protein Barlar

Protein Bar Hazırlama Rehberi

Protein tozunuzu seçin ve içine çiğ yenilebilir bir un ilave edin. Hindistan cevizi unu, badem unu, yulaf unu veya kinoa unu gibi tahıl esaslı unların hepsi iyi seçimlerdir.
Tozu ve unu sütle karıştırın. İnek sütü, hindistan cevizi sütü ya da badem sütü kullanabilirsiniz. İsterseniz, fıstık ezmesi de ekleyebilirsiniz. Karışımı hamur haline getirmek için sıvı ve daha fazla fıstık ezmesi ekleyebilirsiniz. Hedef, elinizle bar haline getirebileceğiniz bir karışım elde etmektir.
Karışımı bar haline getirin.
Cam bir kapta sıcak su yardımıyla bir miktar çikolata eritin. Eridiğinde, barları çikolatanın içine koyun ya da çikolatayı barların üzerine dökün.
Barları 30 dakikalığına dondurucuya koyun. Dondurucudan çıkardığınız barları yiyebilirsiniz.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.