Progainer Nedir?

Bir gainer satın alırken, en fazla dikkat edilen şey ürünün bileşen maddeleridir. Bu yüzden yazımıza pro gainer formülü analiz ederek başlayacağız. Malzemeler söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken en önemli iki şey, protein karışımı ve karbonhidrat oranıdır. Yağsız kas kütlesi elde edimini optimize etmek için ideal olarak 1.5'a 1 karbonhidrat protein oranı önerilmektedir. Pro Gainer, 1.4'e 1 karbonhidrat protein oranına sahiptir. Bu mükemmel ve neredeyse ideal bir rakamdır. Pro Gainer'ın, gainer supplementleri arasında 1. sırada yer almasının nedenlerinden biri de budur. Protein karışımı, iki önemli noktadan bir diğeridir, çünkü protein karışımının saflığı artarsa, daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Çok saf olmayan bir protein karışımı, yağ kazanımına yol açabilir. Protein kaynağı olarak kesinlikle peynir altı suyu (whey) protein izolatını, peynir altı suyu proteini hidrolizatını ve bazen peynir altı suyu protein konsantresini (ama ideal olarak izolat ve hidrolizat tercih edilmelidir) seçmeniz önerilmektedir.

Genel bir kural olarak, protein karışımındaki bileşenlerin listesinin olabildiğince kısa olması gerekir. Pro Gainer’ın protein bileşen listesi olması gerekenden biraz uzundur. Buna rağmen ürün piyasadaki birinciliğini korumaya devam etmektedir. Progainer bileşen listesi aşağıdaki gibidir: peynir altı suyu protein izolatı, peynir altı suyu protein konsantresi, kalsiyum kazeinat, yumurta albümin, hidrolize peynir altı suyu peptidleri ve glutamin peptidleri. Bunlardan hiçbirini birincisine değişmemelisiniz. Firmaların whey izolatı dışında protein kaynakları kullanmalarının nedeni, daha az maliyete sahip olmalarıdır. Bununla birlikte, kaliteyle ilgili çok probleminiz yoksa ve fiyatla daha fazla ilgileniyorsanız, Pro Gainer ihtiyacınız olan şey olabilir.

Progainer Nedir?

Progainer Ne İşe Yarar?

Genel olarak, Progainer, ortalama saflıkta protein karışımını saymazsak mükemmel bir üründür. Onu iyi bir ürün yapan, aslında diğer ürünlerde bulunup Progainer'da bulunmayan maddelerdir. Ürünlerin ne içerdiğini göz önünde bulundurmak önemlidir, ancak içermediği şeylerin de dikkate alınması gerekir (yüksek miktarda yağ, şeker, kolesterol ve sodyum gibi). Pro Gainer'ın her porsiyonunda sadece 8 gram yağ vardır, ki bu yağ alımına neden olması için düşük bir miktardır. Kolesterol, porsiyon başına 60 miligram ile piyasadaki gainerler arasında en düşük değere sahiptir. Ayrıca ürünün şeker içeriği 6 gramdır (bir gainer için son derece düşük bir rakam). Porsiyon başına 340 miligram sodyum değeri biraz yüksektir, fakat bu da progainerin tadının daha güzel olmasını sağlar. Sodyum, dikkat etmeniz gereken bir şeydir çünkü fazla sodyum alımı, zamanla yağ kazanmanıza neden olur. Düşük sodyum miktarının neye benzediğine dair bir fikir vermek gerekirse ortalama bir gainer porsiyon başına 270 miligram sodyum içerir. Genel olarak, 300'ün altındaki herhangi bir değer, gainerlar söz konusu olduğunda problem yaratmaz.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.