Panax Ginseng

Panax Ginseng

Panax Ginseng Nedir?

Kökleri geleneksel Asya tıbbına dayanan bitki türüdür. Asya ülkelerinde kullanımı yaygın bir bitkidir. Panax Ginseng özütünün, tamamlayıcı bir ürün olarak kullanıldığında kişiye çok büyük faydalar sağladığı düşünülmektedir. Panax Ginseng bitkisi dünyada ağırlıklı olarak kuzey yarım kürede yetişmektedir. Panax Ginseng, Çin, Kore ve Sibirya gibi ülkelerde sıklıkla faydalanılan bitki çeşididir. Panax Ginseng özütü, bitkinin köklerinden elde edilir. Panax ginseng özütü daha çok kapsül olarak satılır. Çok yıllık bir bitki türüdür. Bitki özütünün besin desteği olarak kullanıma hazır hale gelmesi 6 seneyi bulmaktadır. Etken maddesi olan ginsenosid'in iyileştirici ve antioksidan özelliği bulunmaktadır.

Devamını oku..

4 Ürün

sayfa başı

4 Ürün

sayfa başı

Panax Ginseng Ne İşe Yarar?

Panax Ginseng 22 farklı madde içermektedir. Panax Ginseng kullanımının, kişinin zihinsel ve fiziksel performansında artış sağladığı düşnülmektedir. Bitkinin aynı zamanda kan basıncını düşürücü ve kandaki şeker oranını azaltıcı etkiler gösterdiği de bilinmektedir. Panax Ginseng bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olurken aynı zamanda kalbi dış etkilere karşı koruyucu özellikler de sergiler. Yapılan çalışmalar sonucu, Panax Ginseng kullanımının uzun vadede kansere karşı vücudu koruyucu etkileri olduğu tahmin edilmektedir. Ürünün aynı zamanda mide ve bağırsak gibi sindirim sistemi organları, karaciğer, akciğer, böbrekler ve kalp üzerinde tonik etkisine sahip olduğu bilinmektedir. Panax Ginseng’in, fiziksel yararlarının yanı sıra, insan psikolojisine de iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Panax Ginseng'in Temel Faydaları

  • Antioksidan özelliği bulunur
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Kan şekerini düzenlemede yardımcı olur
  • Hafızayı destekler

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Panax ginsengin hamileler ve emziren anneler üzerindeki etkileri bilinmemektedir. Bu dönemlerde bu takviyenin kullanılması önerilmez. Aktif madde içeren besin takviyesine aşırı reaksiyon gösterilmesi durumunda doktorunuza danışınız.