Protein Müsli

Protein Müsli

Protein Müsli

Protein müsli genellikle zaman salınımlı kompleks proteinlerle müsli karışımından oluşmuştur. Ağırlıklı olarak zaman salınımlı ve olarak whey protein içermesi sayesinde uzun süre besleme özelliğine sahiptir. Kalori miktarları düşüktür. Sporcular için iyi birer kahvaltı alternatifi olarak gösterilebilirler. Vitamin ve minerallerle güçlendirilmiş olmaları bağışıklık sistemini güçlendirir. İçerdiği proteinlerin amino asit profilleri yüksektir.

Devamını oku..

13 Ürün

sayfa başı

13 Ürün

sayfa başı

Protein Musli Faydaları

  1. Uzun süre tok tutar
  2. Sindirim sistemininin düzgün çalışmasına yardımcı olur.
  3. Karbonhdrat ve protein gibi makro besinlerin dengeli olarak vücuda alınmasında yardımcıdır.
  4. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.
  5. Günlük protein ihtiyacının karşılanmasında yardımcıdır.
  6. Bol miktarda lif içerir.

Protein Müsli Ne İşe Yarar

Kahvaltı günün ilk ve en önemli öğünüdür fakat genelde zamanımızın yetersiz olması nedeniyle besinsel öğeler açısından eksik ürünler tüketiriz. Piyasada bulunan çoğu kahvaltı gevreği genellikle emilimi hızlı olan karbonhidratlar içerirler. Bu karbonhidratlar ani bir insülin salınımına neden olduklarından, düzgün bir iştah ve tokluk kontrolü sağlayamazlar. Diğer yandan, bu kategorideki protein müsliler düzgün işleyen bir vücut için gereken tüm temel besinleri (karbonhidratlar, proteinler, vitaminler ve mineraller) sağlarlar. Bu ürünler kahvaltıyı desteklemesi veya kahvaltının yerini tutması için dikkatli bir şekilde seçildiği sürece, sağlıklı, hızlıca hazırlanabilen, ucuz, dengeli ve her bireyin besinsel ihtiyaçlarına göre ayarlanmış bir kahvaltı tüketmenize katkı sağlarlar.

Birçok sporcunun kahvaltı tercihi olan protein müslilerin sindirim süresi uzun proteinler ve kompleks karbonhidratlar içerirler. Bu şekilde glikoz emilimi geciktiğinden, kan glikoz seviyelerinde çok daha düşük bir artış görülür. Yulaflar tokluk hissini uzun bir süre hissetmenizi sağlarken aynı zamanda lif ve mikrobesinler (çinko, selenyum, demir, B vitamin kompleksi ve E vitamini de dahil olmak üzere diğer vitaminler) açısından zengin besin maddeleridir. Sporcuların performansları ile fiziksel ve mental aktivitleri için gerekli tüm besin değerlerini içerirler. Yulaflar mükemmel bir enerji kaynağı yerine geçebilen, lif açısından zengin ve bileşenlerinden dolayı kilo vermeye dayalı diyetlerde güçlü bir dost olan bir çeşit süper besin olarak düşünülebilirler. Bu nedenle yulaf tüketmek, sağlıklı hissetmenizi sağlarken, iştah kontrolü ve sindirim sistemi geçişlerinin düzenlenmesine katkıda bulunur.

Satın Al:

Güncel üretim serisindeki ürünler en iyi fiyat ve ücretsiz kargo imkanı ile Fitbull'da sunulmaktadır.
Tüm protein müsliler saklama koşullarına uygun ortamlarda depolanmakta ve kargolanmadan önce kapak güvenlik bantları Fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için 0850 532 28 55 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Dikkat-Olası Yan Etkileri

  • Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumunuz söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu maddeyi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.