Melisa (Oğul) Otu Ekstraktı

Melisa (Oğul) Otu Ekstraktı

Melisa (Oğul) Otu Nedir?

Oğul otu olarak da bilinen melisa, yaprakları tüylerle kaplı, beyaz çiçekli, limon kokusuna sahip otsu bir bitkidir. Bileşiminde tanen, reçine ve müsilajın yanı sıra uçucu yağlar içerir. Özellikle Akdeniz bölgesinde çokça bulunan oğul otu, süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Boyu 3 ila 5 metreyi bulabilen bu bitkinin beyaz çiçekleri ve ince yaprakları vardır. Oğul otunun yetiştirilme amacı tıbbi nedenlerden kaynaklıdır. Çok yıllık bir bitki olan oğul otunun kokusu limona çok benzer. Çiçekleri ve yaprakları kurutularak kullanılır. Yağı da kullanılabilmektedir.

Devamını oku..

1 Ürün

sayfa başı

1 Ürün

sayfa başı

Oğul Otu Ne İşe Yarar?

Hem fiziksel hem de psikolojik açıdan rahatlatıcı etkisi olduğu düşünülerek Asya ülkelerinde yıllarca kullanılmıştır. Oğul otu aynı zamanda şampuanlarda kullanılır ve cansız, güçsüz, yıpranmış saçlara iyi gelir. Ağız hijyeni ürünlerinde de kullanılan oğul otu, insan vücuduna faydalı bir üründür.

Oğul Otunun Temel Özellikleri:

  • 200 yılı aşkın süredir insanlar tarafından kullanılmaktadır.
  • Gıda takviyelerinde kompleks olarak bulunabilir.
  • Yüksek tansiyonu olan kişilerin kullanmadan önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Oğul otunun hamileler ve emziren anneler üzerindeki etkileri bilinmemektedir. Bu dönemlerde bu takviyenin kullanılması tavsiye edilmez. Aktif madde içeren besin takviyesine aşırı reaksiyon gösterilmesi durumunda doktorunuza danışınız. Tavsiye edilen günlük kullanım dozu aşılmamalıdır. Besin takviyeleri çeşit içeren sağlıklı beslenme alışkınlıklarına alternatif değildir.