Melekotu Ekstraktı (Dong Quai)

Melekotu Ekstraktı (Dong Quai)

Melek Otu Nedir?

Yabani kereviz olarak da bilinen melek otu Kore, Japonya ve Çin gibi ülkelerde sıklıkla rastlanan aromatik bir bitki türüdür. Bitki aynı zamanda Avrupa ve Kuzey Amerika’nın bazı bölgelerinde de yetişmektedir. Dünyada bilinen en az 9 çeşit melek otu vardır. Bitkinin kökünden, gövdesinden ve yapraklarından yararlanılabilir. Kökü kurutularak saklanan melek otu, cilt problemleri de dahil olmak üzere çeşitli rahatsızlıklar içi faydalı olduğu düşünülmektedir. Bitkinin çiçekleri sarı renktedir. Bitki kapsül halinde bulunabilirken aynı zamanda yağ olarak da kullanılmaktadır.

Devamını oku..

4 Ürün

sayfa başı

4 Ürün

sayfa başı

Melek Otu Ne İşe Yarar?

Melek otunun bilinen en yaygın yararı gaz giderici olmasıdır. Bitki aynı zamanda soğuk algınlığına iyi gelir ve mide kramlarının azalmasına yardımcı olur. Melek otunun menopoz döneminde ortaya çıkan bazı semptomları hafiflettiği düşünülmekle beraber, bu bitki aynı zamanda akciğerleri ve bronşları açıcı etkilere de sahiptir. Melek otu fiziksel problemlerin yanı sıra anksiyete, kaygı ve uyku bozuklukları gibi psikolojik rahatsızlıklara da iyi gelmektedir.

Melek Otu'nun Temel Faydaları

  • Gaz problemlerine iyi gelir.
  • Sindirim sistemine yardımcıdır.
  • Dolaşımı destekler.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Melek otunun hamileler ve emziren anneler üzerindeki etkileri bilinmemektedir. Bu dönemlerde bu takviyenin kullanılması tavsiye edilmez. Aktif madde içeren besin takviyesine aşırı reaksiyon gösterilmesi durumunda doktorunuza danışınız. Tavsiye edilen günlük kullanım dozu aşılmamalıdır. Besin takviyeleri çeşit içeren sağlıklı beslenme alışkınlıklarına alternatif değildir.