Mass Gainer Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Eğer ağırlık kaldırıyor ve zorlu egzersizler yapıyorsanız, daha fazla kas kütlesi oluşturmanıza yardımcı olması için kalori alımınızı artırmanın yollarını arıyor olabilirsiniz. Mass gainerler gibi kilo aldırıcı ürünler, size ihtiyacınız olan kaloriyi sağlamaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bu yüksek kalorili takviye herkes için uygun olmayabilir. Günlük rutininize mass gainer gibi kilo alımı takviyeleri eklemeden önce doktorunuza danışmanız önerilir. Mass gainerler çok yüksek kaloriye sahip takviye maddeleridir. Üretici firmalara göre, ürün özellikle kilo almanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Herkes kilo alım takviyeleri kullanabilse de, gainerler bir fitness ya da antrenman programını izleyen kişiler için çok daha yararlıdır. Ortalama bir gainer porsiyonu, yüzde 2 oranında sütle karıştırıldığında 1.850 kalori, 350 gram karbonhidrat, 75 gram protein ve 15-20 gram yağ içerir. Takviye ayrıca A, C, D ve B vitaminleri, çinko, magnezyum ve krom bakımından da zengindir.

Mass gainer nasıl kullanılır

Paket yönergelerine göre, 3 fincan mass gaineri 700 ml soğuk su ya da %2 yağlı süt ile tozu çözülene kadar karıştırmanız gerekir. Üreticiler, en iyi sonucu elde etmek için içeceği yaparken bir blender kullanmanızı önermektedir. Yüksek kalorili bir takviye olması, ürünü kilo almaya çalışanlar için uygun bir seçim yapmaktadır. McKinley Sağlık Merkezi, her gün normal ihtiyaçlarınızdan fazla olarak tükettiğiniz her 500 kalorinin bir hafta sonunda size yaklaşık 500 gramlık bir getirisi olacağını belirtmektedir. Bu yüzden, mass gainerleri günlük normal kalori alımınıza ek olarak tüketirseniz, haftada yaklaşık 4 kilo alabilirsiniz. Bununla birlikte, kilo alma sonuçları genlerinize ve aktivite seviyenize bağlı olarak değişebilir.

Mass Gainer Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Mass Gainer Kullanım Şekli

Egzersizlerinizin yanında mass gainer kullanıyorsanız, egzersiz sonrası tüketim en iyi sonucu verecektir. Kas yapimi, egzersiz yaptiktan 30 dakika sonra doruğa ulaşacağından, kas büyümesini arttirmak ve kas glikojen depolarini yenilemek için, bu zaman araliginda protein, yağ ve karbonhidrat içeren bir besin tüketmeniz tavsiye edilir. Yüksek kalori ihtiyacınızı yiyecekle karşılamakta güçlük çekiyorsanız, mass gainer takviyeleri size yardımcı olabilir. Fakat, çok yüksek kalorili bir takviye olan bu ürünü ihtiyacınız olandan daha fazla kullanırsanız, kalorilerinizi yanlış yönlendirebilirsiniz. Herhangi bir kaynaktan çok fazla kalori almak, istenmeyen yağ alımına yol açabilir.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.