Maca Root (Maca Kökü) Ekstresi

Maca Root (Maca Kökü) Ekstresi

Maca Kökü (Maca Root) Nedir?


Aynı zamanda “Lepidium Meyenii” olarak bilinen Maca, Peru’da yetişen bir bitki türüdür. Sağlığa yararları herkes tarafından bilinir. Bu yararlar arasında, sağlıksal ve cinsel performansı arttıran enerji verici, afrodizyak ve canlandırıcı etkiler mevcuttur. Devamını oku..

6 Ürün

sayfa başı

6 Ürün

sayfa başı

Maca Kökü Ne İşe Yarar

“Lepidium Meyenii” olarak bilinen Maca, Peru’da yetişen bir bitki türüdür ve Peru Maca’sı olarak da adlandırılır. Genel sağlıkla ilgili ve cinsel performansı arttıran enerji verici, afrodizyak ve canlandırıcı etkileri vardır. Afrodizyak özellikleri ile tanınan bu maddenin çalışma mekaniği hormonal düzenden, özellikle de testosteron üretiminden bağımsız olarak cinsel dürtüyü tetiklemesi ile gerçekleşir. Cinsel isteği arttırmasının yanı sıra maca aynı zamanda ereksiyonun daha sık görülmesini sağlar ve özellikle ereksiyon probleminin tedavisi için sıklıkla önerilen sperm üretimini tetikleme görevini yerine getirir. Cinsel performansı arttırmaya yönelik direkt etkileri dışında bu tamamlayıcı madde, aynı zamanda prostatın iyi huylu büyümesi olarak adlandırılan hastalığın ve cinsel sağlık ile ilgili diğer rahatsızlıkların oluşma riskini azaltır.

Kadınlarda, maca tüketimi menopoz sendromlarının ve premenstrüal sendrom sonucu oluşan karın kramplarının kontrol edilmesine katkıda bulunur. Bu madde aynı zamanda yorgunluk ve anksiyete hislerini en aza indirir. Yorgunluğu azaltıp antioksidan etkiler gösteren maca, sporcuların fiziksel performanslarının da artmasına yardımcı olur.

Maca Kökünün Temel Faydaları:

  • Canlandırıcı etkilere sahiptir
  • Afrodizyak özellikleri vardır
  • Cinsel performansı arttırır
  • Menopoz semptomlarını en aza indirir
  • Premenstrüel sendrom ile başa çıkmanıza yardımcı olur
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Besinsel tamamlayıcı maddeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
  • Prostat problemleri (aşırı büyüme ve kanser) olan kişilerde bu tamamlayıcı maddenin kullanımı tedavi ile çakışabilir, semptomları ağırlaştırabilir veya istenmeyen yan etkilere sebep olabilir ve bu nedenle önerilmez.
  • Östrojene benzerlik gösteren maddeler içerir ve östrojen seviyeleri tarafından tetiklenen bazı klinik durumları azdırabilir (meme kanseri, yumurtalık kanseri, endometriyozis vs.). Bu yüzden bu hastalarda kullanımı tavsiye edilmez.