Likit Amino Asit

Likit Amino Asit

Likit Amino Asit

Likit amino asitler genelde kompleks amino asitler gibi yüksek profilde amino asit yapısına sahiptir. Likit amino asitlerin, tablet olan formalara göre en önemli avantajının daha hızlı etki etmesi olduğu söylenebilir. Çünkü tablet formlar sıvılara göre vücuda alındıklarında içerisindeki amino asitlerin sindirim sisteminden emilebilmesi için parçalanması gerekecektir, bu nedenle tablet amino asitlerin bu aşamada kaybettiği süreyi vücuda hızlı amino asit gereken özellikle antrenman öncesi, sonrası ve antrenman esnasındaki dönemde likit amino asitler telafi etmektedirler. Aynı zamanda bir diğer avantajı ise bazen tabletlerin iri ve bir servisteki tablet sayısının çok olmasından dolayı, destek ürün kullanımında likit yani sıvı amino asitler kullanıcının adaptasyonu ve destek ürün alımında sağladığı kolaylıktır. BCAA ve glutamin içerikli ürünler emilme hızı bakımından en hızlı ürünlerdir.

Devamını oku..

10 Ürün

sayfa başı

10 Ürün

sayfa başı

Likit Amino Asitlerin Faydaları

  • Kana karışma hızları tablet ve toz amino asitlere göre daha hızlıdır.
  • Kas dokusundaki anabolik sürece yardımcı olur.
  • Kas kütlesinin korunmasını sağlar.

Likit Amino Asit kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Ürün içeriğine göre gelende spor öncesi ve spor sonrası kullanıma uygundur. Ürün AOL ağırlıklı bir ürün ise büyüme hormonu uyurken salgılandığından akşam yatmadan önce kullanımı uygun olacaktir.

Zararları Var Mı?-Olası Yan Etkileri

  • Böbrek probleminiz varsa, likit amino asit takviyelerinin alımında doktorunuza danışmanız önerilir. Bu ürünlerin kullanırken bol sıvı tüketilmesi önerilmektedir. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde likit amino asitlerin kullanımı tavsiye edilmez.