L-Carnitine

L-Carnitine

L-Carnitine (Karnitin) Nedir

Carnitine, yağ asitlerinin, yağın oksitlendiği ve enerjinin üretildiği hücre bölümleri olan mitokondrilere taşınmasından sorumlu olan maddedir.

Devamını oku..

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 22

sayfa başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 22

sayfa başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

L-carnitine Ne İşe Yarar

Şiddetli fiziksel egzersiz sırasında kaslar tarafından üretilen laktik asit miktarının azaltılmasına yardımcı olur. Laktik asit birikimi ve kaslarda oluşabilecek asit zehirlenmesi kas ağrılarına ve yorgunluğuna yol açan en büyük sebeplerdir.

Satın Al

Yüksek saflıktaki carnitine liquid takviyelerini Fitbull'dan en iyi fiyat ve ücretsiz kargo imkanı ile satın alabilirsiniz. Türkiye'de en çok tercih edilen ürünler arasında Hardline Nutrition, Multipower, Weider, Stacker, Power System, Olimp, Solgar markaları yer almaktadır. Ürünler hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

  • Yüksek dozlarda l-carnitine tüketimi, baş ağrılarına, sinirlilik haline, uykusuzluğa, kusma ve ishale, taşikardiye, titremelere, gastrik problemlere, baş dönmesine, sarsıntılara ve zihin bulanıklığına neden olabilir.
  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Tiroid rahatsızlığı olan veya sarsıntı geçiren hastalara önerilmez. Tedavi ile çakışabilir, semptomları ağırlaştırabilir veya istenmeyen yan etkilere sebep olabilir. Böbrek ve karaciğer hastalığı olanların kullanmaları tavsiye edilmez.
  • Antibiyotikler, antikoagülantlar, beta blokörler veya kalsiyum kanal blokörleri ile birlikte bu yağ yakıcı ürünleri kullanmayınız. İlaçların ve tedavinin veriminin düşmesine neden olabilir.