L Arginine Monohydrochloride Nedir?

Arginin, farklı bedensel süreçler için önemli rollere sahip, esansiyel olmayan bir amino asittir. L arginine monohydrochloride, amino asidin bir hidrojen klorür molekülü ile birleştirildiği, toz veya kapsül formunda bulunabilen sentetik olarak üretilmiş bir arginin türüdür. Sporcular tarafından egzersiz sırasında oksijen iletimini ve kan akışını arttırmak için kullanılır. Hidrojen klorür, takviyeyi daha lezzetli hale getirmek ve sindirim sistemi tarafından emilimini arttırmak için arginin ile birleştirilmiştir. Arjininin başlıca etkilerinden biri, vazodilatasyona (veya kan damarlarının çapının artmasına) neden olmasıdır. Arjinin, bunu, nitrik oksit adı verilen bir bileşik üretmek için kan damarlarını hizalayan düz kas endotelyal hücrelerini uyararak gerçekleştirir. Nitrik oksit, kan damarlarını gevşetmek ve genişletmek için uyarır. Bu yolla, yoğun egzersiz sırasında, özellikle de direnç antrenmanında kaslara kan ve oksijen akışını artırır. Egzersiz sırasında kan akışında ve oksijen veriminde bir artış, performansı arttırarak kasların daha fazla güç üretmesine ve egzersize bağlı yorgunluğun başlamasının geciktirilmesine neden olabilir.

Arginin, insan büyüme hormonu (HGH) üretimi için önemli bir katalizördür. Oral yolla alınan l arginine monohydrochloride, HGH salınımı için anterior hipofiz bezini uyarabilir ve vücutta dolaşan HGH plazma seviyelerini arttırabilir.

L Arginine Monohydrochloride Nedir?

L-Arjinin Monohydrochloride Ne İşe Yarar?

L arginine monohydrochloride, karaciğer ve böbrek hastalığı olan bireylerin yanı sıra kalp krizi geçirmiş hastalar üzerinde de olumsuz etkilere sahip olabilir. Aynı zamanda, kan dolaşımındaki potasyum dengesini de bozabilir. Potasyum eksikliğiniz varsa, arginin kullanımı, dehidrasyon, mide bulantısı, mide krampları ve ishale neden olabilir. Kan inceltici ilaçlar alıyorsanız, l arginine monohydrochloride takviyesi kanınızı daha da incelterek yara iyileşme durumunuzun kötüleşme riskini artırabilir. Kronik olarak düşük tansiyonu olan bireylere, tansiyonu daha da düşürerek, yorgunluğa ve baş dönmesine neden olabileceği için arginin almamaları tavsiye edilir.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.