L-arginine Boy Uzatır Mı?

Canlı hücreler için proteininin yapı taşları olan amino asitler, uzunca bir süredir bilim insanları tarafından incelenmektedir. Arginin, tanımlanmış olan 20 amino asitten biridir. Esansiyel olmayan amino asitler tüm amino asitlerin %80'ini oluşturur, bu da vücudunuzun bunları diğer amino asitlerden sentezleyebildiği anlamına gelir. Esansiyel olmayan amino asitlerden biri de arginindir. Amino asitlerinizin diğer %20'si esansiyel amino asitler olarak adlandırılır ve bunlar besinsel kaynaklar yoluyla alınmalıdır. Yaşınız ve sağlığınız, vücudunuzun bu amino asitleri nasıl sentezlediğini etkileyecektir. Amino asitlerin fonksiyonları üzerinde çok sayıda çalışma yapılmıştır. Bu çalışmalar ayrıca argininin çeşitli faydalarını da ortaya çıkarmıştır.

L-arginine boy uzatma

L-arginin'in insan büyüme hormonunun salınımını nasıl etkilediği üzerine çeşitli bilimsel çalışmalar yapılmıştır. Yüksek dozda l-arginin'in, HGH'nin (insan büyüme hormonu) hipofiz bezi tarafından salınmakta olup olmadığını görmek için kullanılan standart test olduğu bulunmuştur. Bilim adamları, HGH çıktısını belirlemede daha etkili olan insülin testinin ABD FDA tarafından standart bir test olarak kabul edilmediğini söylemektedirler. L-Arginin'in HGH salımı üzerindeki etkileri hakkında bilimsel bir çalışma vardır. Yüksek dozda L-arginin uygulanması, hipofiz bezinin insan büyüme hormonunu serbest bırakma yeteneği için standart bir test haline gelmiştir. Bilim adamları, argininin somatostatin üretimini inhibe ederek insan büyüme hormonunun salınımını teşvik ettiğine inanmaktadır.

İnsan büyüme hormonu salımını arttırmak için önerilen l-arginin dozu 10-30 gram arasındadır. Bu miktar genellikle 2 gram L-Glutamin ile birleştirilir. Bu kombinasyon, 20'li yaşlarınızda üretebildiğiniz HGH seviyelerini korumanıza olanak sağlayabilir. L-Argininin büyüme hormonu salınımını tetikleyebilmesi için 6 hafta boyunca ve daha sonra 2-3 hafta süre ile kapalı döngüde kullanılması gerekmektedir. Kapalı döngü, argininin HGH üretimini artırmaktaki efektifliğini yükseltmeye yardımcı olmaktadır. İnsan büyüme hormonunun salınımını arttırabilen l-arginin, bu şekilde boy uzamasına da yardımcı olur.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.