Shark Cartilage (Köpek Balığı Kıkırdağı)

Shark Cartilage (Köpek Balığı Kıkırdağı)

Köpek Balığı Kıkırdağı Nedir?

Shark cartilage olarak da bilinen köpek balığı kıkırdağı, son yıllarda çoğu kişi tarafından kullanılmaya başlanılan popüler bir ürün haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar sonucu, köpek balıklarının uzun ömrünün, vücutlarında tümör oluşmaması ile ilişkilendirilmesinden sonra, köpek balığı kıkırdağının insan sağlığını da olumlu yönde etkileyebileceği düşünülmüştür. Kanseri önleyici ve tedavi edici etkilerinin olduğu tahmin edilen köpek balığı kıkırdağı, proteoglikan ve glikoprotein gibi maddeler içermektedir. Köpek balığı kıkırdağında aynı zamanda protein, kalsiyum tuzları ve mineraller bulunmaktadır.

Devamını oku..

5 Ürün

sayfa başı

5 Ürün

sayfa başı

Köpek Balığı Kıkırdağı Ne İşe Yarar?

Köpek balığı kıkırdağının bir çok faydası olduğu düşünülmektedir. Özellikle kanser önleyici etkileri için araştırmalar devam etmektedir. Köpek balığı kıkırdağının aynı zamanda osteoporoz, sedef hastalığı, artrit, bağırsak iltihabı ve maküler dejenerasyon gibi rahatsızlıklara iyi geldiği öne sürülmektedir. Yapılan araştırmalar sonrası yayınlanan bazı makalelerde, köpek balığı kıkırdağının, progresif sistemik skleroz, romatoid artrit, nörovasküler glokom ve osteoartrit gibi hastalıklara karşı yararlı etkileri olduğu belirtilmiştir. Bunların yanı sıra, ürünün içeriğinde yara iyileştirici özelliğe sahip ve anti inflamatuvar maddeler bulunduğu ortaya konmuştur. Fakat köpek balığı kıkırdağı ile ilgili en önemli tezlerden bir tanesi, ürünün hücresel ve humoral bağışıklık sistemlerini uyararak, tümör büyümesi ile bakteri, virüs ve mantar kaynaklı enfeksiyonlara karşı etkili olabileceğidir. Köpek balığı kıkırdağının kanser tedavisi üzerindeki etkileri hala araştırılmakta ve tartışılmakta olmakla beraber, günümüzde bu ürünün kullanımı gittikçe yaygınlaşan bir hal almış durumdadır.

Köpek Balığı Kıkırdağının Başlıca Faydaları

  • Kanser önleyici etkisi olduğu düşünülmektedir.
  • İnflamatuvar özelliğe sahiptir.
  • Bağışıklık sistemini destekler

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Bu etken madde hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmemektedir. Kolesterol ve kalp rahatsızlığı olan kişiler tarafından kullanılması tavsiye edilmez. Etken maddeye aşırı tepkime olduğu durumlarda mutlaka doktorunuza danışınız. Destekleyici besin takviyeleri çeşit içeren zengi bir diyete alternatif değildir. Almış olduğunuz ürün üzerindeki kullanım talimatlarına uyunuz.