Kekik Yaprağı (Thyme Leaf)

Kekik Yaprağı (Thyme Leaf)

Kekik Yaprağı Nedir

Thyme Leaf (Kekik Yaprağı), ballıbabagiller familyasına ait, boyları 3-5 cm arasında değişen bir bitki türü olan kekik bitkisinin yaprağının özütünden elde edilmektedir.. Kekik bitkisi, dağlarda, ormanlarda ve tarla gibi alanlarda sıklıkla rastlanabilen bir bitki türüdür. Kekik bitkisinin yapraklarından distilasyon yöntemi uygulanarak kekik yağı elde edilir. Kekik yağı antiseptik özelliğe sahip faydalı bir yağdır.

Devamını oku..

Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.

Kekik Yaprağı

Thyme Leaf, kekik bitkisinin yaprakları kullanılarak elde edilen besin takviyesidir. Maddenin kullanımı kişinin zihinsel ve fiziksel zindeliğini arttırırken, aynı zamanda sindirim kanallarını destekleyerek hazmı kolaylaştırıcı ve iştah açıcı etkileri bulunmaktadır. Kekik yaprağı, sinir sistemine sağladığı olumlu etkiler sayesinde sinirlerin işleyişine yardımcı özelliklere sahiptir. Bunun yanı sıra Thyme Leaf kalp kasılmasını düzenleyerek çarpıntının giderilmesinde yardımcı olur. Dolaşım sistemini destekler. Thyme Leaf’in çocuklarda görülen kansızlığa da iyi geldiği gözlemlenmiştir. Astım ve bronşit gibi solunum yolları problemlerinde de kullanılabilen bitki türüdür.

Kekik Yaprağının Faydaları

  • Sindirimin düzenlenmesinde yardımcıdır
  • Karaciğer ve pankreasta bulunan salgı bezlerinin de çalışmasını düzenlemeye yardımcıdır
  • Libidoyu arttırır
  • Bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkiye sahiptir.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Kekik yaprağı ekstresinin hamileler ve emziren anneler üzerindeki etkileri bilinmemektedir. Bu dönemlerde kullanılması önerilmez. Aktif madde içeren besin takviyesine aşırı reaksiyon gösterilmesi durumunda doktorunuza danışınız. Besin takviyeleri çeşit içeren sağlıklı beslenme alışkınlıklarına alternatif değildir.