Kan Yapıcı

Kan Yapıcı Ürünler

Bazı besin takviyeleri kan yapıını destekleyerek damarsal fonksiyonların normalleşmesine yardımcı olurlar. Daha iyi bir kan oluşumu ve dolaşımı hücrelere ve organlara daha fazla besin taşınmasını sağlar ve bunun sonucunda daha verimli kas hareketleri ve kasılmaları ortaya çıkar. Tüm bunlara ek olarak, kan dolaşımının sağlıklı olması; zihinsel çabukluğa ve iyi bir mizah yeteneğine olanak sağlarken aynı zamanda kalp ve damar sistemi ile ilgili hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

Devamını oku..

4 Kayıt

sayfa başı

4 Kayıt

sayfa başı

Kan Yapıcı Tamamlayıcı Vitaminler Ne İşe Yarar?

Artan kan dolaşımı hücrelere ve organlara daha fazla besin ulaşmasını sağlar ve bunun sonucu olarak kas kasılmalarının ve hareketlerinin hızı artar. Kan dolaşımının daha fazla olması aynı zamanda kan basıncının ve beyin fonksiyonlarının düzenlenmesine yardım eder ve vücudun düzgün bir şekilde çalışmasına olanak sağlar. Bu alandaki tamamlayıcı maddelerin çoğu önleyici bir etki içerir.

Bu ürünler kan dolaşımına giren kolesterol miktarını en aza indiren ve bu şekilde kanın akışkanlığının artmasını sağlayan bitki kökenli kimyasal maddeler içerebilirler. Bu maddeler aynı zamanda antioksidan özelliklere sahiptirler. Diğer bir deyişle anti-inflamatuvar ajanlar olarak görev görürler ve aterosklerotik plak oluşumu ile kardiyovasküler rahatsızlıkların gelişimini önlemeye yardımcı olurlar.

Bu tamamlayıcı maddelerden bazıları, vücut tarafından doğal olarak üretilen ve mikrosirkülasyon ile damar genişlemesini tetikleyen bir madde olan nitrik oksit üretimini etkileyen bileşenler içerirler. Bu tarz maddeler kan basıncını düzenlemek için kullanılabilirler ve tüm vücut dokularına daha verimli bir kan akışı sağlamaya katkıda bulunurlar. K vitamini ve sarımsak özütü gibi diğer bileşenler damarların kireçlenmesini engelleyerek damar tıkanıklığı ve kan pıhtılaşması gibi dolaşım problemlerinin meydana gelmemesini sağlarlar. Belirli vitamin ve mineraller, kan hücrelerinin doğru bir şekilde oluşmasına yardımcı olurlar. Kan yapıco bu ürünler aynı zamanda doku ve organlara besin taşınmasına yardım ederken, aynı zamanda hücresel aktiviteler sonucu üretilen atık maddelerin dışarı atılmasını da kolaylaştırırlar. Hücrelere daha verimli bir besin transferi ve dokuların temizlenmesi, vücudun işlevselliğinin gelişmesine katkıda bulunur.

Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Bu ürünlerin, doğal kan pıhtılaşma işlemi ile çatışabileceğinden, K vitamini eksikliği veya hemofili hastalığına sahip kişiler ile antikoagülan ilaç tedavisi alan hastalar tarafından kullanılması önerilmez. Hamilelik döneminde doktor kontrölünde alınması tavsiye edilmektedir.