İştah Kesici

İştah Kesici Takviyeler

Bu kategorideki iştah kesici besin takviyeleri ve karışımlar iştahı kontrol edip tokluğu arttırmaya, ölçüsüz yemeyi ve bunun sonucunda biriken kalorileri engellemeye yararlar. Tokluğu düzenlediklerinden bu tamamlayıcı maddeler diyet yaparak kilo vermeye veya kilosunu korumaya çalışan insanlar için çok kullanışlı olabilirler.

Devamını oku..

9 Kayıt

sayfa başı

9 Kayıt

sayfa başı

İştah Kesiciler Ne İşe Yarar

Diyet lifi gibi doğal kaynaklı bazı bileşen maddeleri iştah kontrolüne yardımcı olurlar. Lifler midenin içindeki maddelerin bir araya gelmesini sağlarlar. Bu beyne daha fazla besin sindirimine ihtiyaç olmadığı konusunda bir sinyal gönderir ve açlık hissi ile kontrolsüz beslenme duygusu engellenmiş olur.

5-HTP gibi maddeler steronin tarzı nörotransmiterlerin üretiminde görev alırlar. Bu nörotransmiterin vücutta bulunma oranının düzenlenmesi kişide rahatlatıcı bir etki yaratarak modu ve konsantrasyonu yükseltirken aynı zamanda iştah ve tokluk kontrolü sağlar. Krom gibi glikoz seviyelerini düzenleyen bileşenler ise besin alımını düzenlemeye yardımcı olarak kontrolsüz beslenmeyi engellemeye yardımcı olurlar. İştahın arttığı durumlarda açlık duygusunun düzenlenmesi ile aşırı yeme durumu büyük ölçüde engellenebilir. Kontrolsüz yemek yeme sorunu genellikle diyet yaparken ve kişiye mutluluk sağlayan yiyecekler (şeker, çikolata, fast-food vb.) ile tetiklenir. İştah kesici takviyeler kilo vermek isteyen insanlar için birebir olmakla beraber, bu kişilerin kısa sürede kayda değer sonuçlar elde etmesine olanak sağlarlar.

Dikkat-Olası Yan Etkileri
  • İştah kesici ürünlerin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Besinsel tamamlayıcı maddeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.