Helly Hansen

Helly Hansen

Helly Hansen markasının hikayesi 1877 yıllarına başlamıştır. Norveçli kaptan Helly Juell Hansen ve eşi Maren Margarethe keten tohumu yağına batırılmış keten ceket, pantolon, ve tenteleri, üretmeyi başarmıştır. İlk beş yıl içerisinde 10.000 adet satılan ürünler dayanıklılık ve rahatlık ve soğuğa karşı direnç açısından çok iyi sonuçlar vermiştir. Böylece şirket 1878 yılında Paris Expo yeterlilik sertifikası alarak ihracat yapmaya başlamıştır.

Devamını oku..

16 Ürün

sayfa başı

16 Ürün

sayfa başı

Helly Hansen Ürünleri

Üretim hayatı boyunca döneminin en iyi dış mekan kıyafetlerini tasarlamıştır. 1949 yılında 3-Katmanlı Sistem adı verilen montların içerisinde Helox kullanılan su geçirmez montu 30.000 adedin üzerinde satış hacmine ulaşmıştır. 1961 yılında geliştirilen nefes alabilen ve yüksek yalıtım sağlayan polarları 50 yılın üzerinde satışta kalmıştır. 1980 yılında Helly Tech teknolojisi adı altında mikro gözenekli, akıllı spor kıyafetleri üretmeye başlamıştır. Outdoor kıyafetleri konusunda devrim sayılabilecek teknolojileri ilk kullanan firmalardan olan Helly Hansen bugün Avrupa’da en fazla tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.

Helly Hansen Türkiye

Norveç merkezli Hally Hansen 13 kategoride 100’den fazla ürün üretimi yapmaktadır. Düzenli olarak Türkiye’ye ithal edilse de kids serisi ve bazı kategorilerdeki ürünlerin henüz ithalatları yapılmamaktadır. Türkiye’de özellikle yelken, kayak ve fitness ile ilgilenen sporcuların tercih ettiği markanın polar, çanta ve t-shirtleri en çok tercih edilen ürünleri arasında yer almaktadır.

Helly Hansen Sporcuları

Yelken, ve kayak yarışları başta olmak üzere birçok organizasyonda sponsor pozisyonunda bulunmaktadır. Sponsorluk yaptığı başlıca ünlü sporcular ise;

  • Luke Ramsey
  • Nikola Girke
  • Matt Elliot
Olarak sıralanabilir.

Helly Hansen Ürünlerini Satın Al

Fitbull’dan aldığınız Helly Hansen ürünleri güncel ithalat serisinde bulunan sezon ürünlerinden oluşmaktadır. Tüm ürünler Fitbull güvencesi altında iyi fiyat ve hazır stok ile sunulmaktadır.