Kilo Verme ve Zayıflama

KİLO VERMEK VE ZAYIFLAMAK

Zayıflamak çoğu kişinin hayatı boyunca en az bir kere hedefleri arasında olmuştur. Diyet ve egzersiz bu hedefteki anahtar elementleri oluştururken doğru besin takviyelerinin doğru zamanda kullanımı ise süreci kısaltacak ve kolaylaştıracaktır.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Kısa periyotlarda yüksek yoğunluktaki egzersizler daha uzun etkiye sahiptirler ve daha iyi sonuç verirler. Gücü ve kas kütlesini artırarak vücudun gün boyunca yağ yakması desteklenmelidir. Düşük yoğunlukta uzun süreli egzersizler ise kısa sürede kilo vermek için idealdir. Antrenmanları bu doğrultuda çeşitlendirmek faydalı olacaktır.

Beslenme

BESLENME

İşlenmiş besinlerden, şekerden ve basit karbonhidrat içeriklii yiyeceklerden uzak durmalısın. Protein, kompleks karbonhidratlar ve faydalı yağlar temel besinlerini oluşturmalı. Gün içerisinde her 3 saatte bir bu makro besinleri içeren yiyecekler tüketebilirsin.

Supplement

SUPPLEMENT

Karbonhidrat içerikli besin takviyelerinden uzak durmalısın. Termojenik yağ yakıcılar, CLA, yeşil çay özütü ve l-carnitine içerikli ürünler senin için iyi birer alternatif olacaktır.

Supplement Önerileri

TERMOJENİKLER

Termojenik yağ yakıcılar ile vücut ısısı yükselir. Bu da daha fazla kalori yakılmasına destek olur. Bu durumda daha fazla enerji harcanacaktır. Açığa çıkan bu enerji yağ depolarından karşılanır ve kurtulması zor olan yağların yıkılmasına yardımcı olur.

L-CARNITINE

L-Carnitine yağ asitlerini mitokondriye (hücrelerin enerji oluşturduğu yere) taşır. Bu sayede hücrelerdeki yağın yakımında etkili olur. L-Carnitine kullanımı yağın yakılmasına katkıda bulunurken aynı zamanda enerji üretimini de destekler. Kullanımı sonrası vücut yakıt olarak yağ kullandığından dolayı yağsız kas kütlesi kazanımı desteklenir. Yağ depolarının parçalanarak enerjiye dönüşmesi sağlanır.

CLA

CLA ürünleri vücut yağ oranını düşürürken kas kütlesini korur. Yiyeceklerden alınan yağın vücutta depolanmasını önler ve yakıma hazır olarak serbest formda korur. Uzun vadede çok iyi bir kilo kontrol urunu olarak faydalı olabilir.

İZOLE VE HİDROLİZE PROTEİNLER

Vücuttaki kortizol seviyesinin artışına bağlık olarak kaslar yıkıma uğrayabilir. Yoğun spor dönemlerinde sık rastlanan bu durumdan etkilenmemek için kaslara yeteri besini ulaştırmak gerekir. 0 şeker ve 0 karbonhidratlı ürünler iyi birer alternatif olacaktır.

MEAL REPLACEMENT

Bu kategoride düşük kalorili diyeti bozmayacak vitaminlerle güçlendirilmiş hazır yiyecekler bulunuyor. Günlük yoğun yaşantı arasında her öğünü özenle hazırlayamayanlar için ideal ve pratik. Kalori hesabı yapan sporcular için de tercih edilebilir.

İŞTAH KONTROLÜ

Bu ürünler karbonhidratların vücuttaki metabolizmasını düzenlemede yardımcıdırlar. Kandaki glukoz seviyesini dolayısı ile iştahı düzenler. Kandaki glukoz emilimini düşürerek aşırı iştahı gidermeye yardımcı olurlar.