Kemik eklem sağlığı

KEMİK & EKLEM SAĞLIĞI

Yaş , hormon değişiklikleri , kötü beslenme alışkanlıkları ve yoğun fiziksel egzersiz ilerleyen dönemlerde özellikle magnezyum , kalsiyum ve fosfor gibi mineraller ile ilgili , besin eksikliklerine neden olabilir. Bu da zayıf eklem ve kemik yapısına neden olabilmektedir.

İPUÇLARI
İlerleme istiyorsan ipuçlarını takip etmelisin.
Antrenman

ANTRENMAN

Overtraining , kötü koşullarda ve yetersiz ekipmanla egzersiz, ve vücut kompozisyonu kemiklerde ve eklemlerde bazı patolojik durumlara ve yaralanmalara yol açabilir. Kendine uygun sporu seçmek ve doğru ekipmanları kullanmak incinme ve sakatlıkları minimuma düşürecektir.

Beslenme

BESLENME

Kalsiyum bakımından zengin C vitamini ve D vitamini içeren besinler tüketmelisin. Ayrıca yeşil yapraklı sebzeler, süt ürünleri ve selenyum kemiklerin sağlamlaşmasında rol oynayacaktır.

Supplement

SUPPLEMENT

Bazi besin takviyeleri yaş ilerledikçe ortaya çıkan kıkırdaklardaki kademeli dejenerasyonu engellemekte faydalı olacaktır.

Supplement Önerileri

KEMİK VE EKLEM SAĞLIĞI

Bu ürünler eklemleri güçlendirmekte ve esnekliğini arttırmak için kullanılabilir. Bazı ürünler kemiklerin mineralizasyon gelişiminde faydalı olan D vitamini ve minerallerle güçlendirilmiştir. Sağlıklı kemiklere sahip olmak ileride karşılaşılabilecek kemik erime ve deformasyonuna karşı önemlidir.