Günlük BCAA ihtiyacı

BCAA takviyelerinin sağlık ve vücut için yararlı olduğunu biliyoruz ancak günde ne kadar BCAA almamız gerektiğini bilmek de çok önemlidir. Bu takviye hakkında tüm yorumlar olumlu yönde ve bizim ona ihtiyacımız olduğu kesin. Yine de, aşırı dozlardan kaçınmanız gerekir. Birkaç günde hulk tarzı bir vücuda ne kadar denerseniz deneyin sahip olamazsınız. Erkekler ve kadınlar kas gerilimlerini azaltmak (BCAA takviyelerinin birçok faydasından biri kas gerilimini azaltmaktır) için farklı gereksinimlere ihtiyaç duyarlar. Neden egzersiz öncesi ve sonrasında BCAA takviyesi almak gerekiyor? Günde ne kadar BCAA almalıyım? BCAA'nın önerilen dozajıyla ilgili bazı sık sorulan soruları yanıtlamak için buradayız. Diğer ayrıntılara geçmeden önce, BCAA'nın önerilen dozajının standart tanımını yapalım. Makalede ilerleyerek, permütasyonlarınızı ve kombinasyonunuzu seçebilirsiniz, ancak takviyeyi her zaman öngörülen limitte tüketmek önemlidir. Tek doz BCAA alımınız her zaman 5 ila 10 gram arasında olmalıdır. Egzersiz rejiminize bağlı olarak günlük BCAA dozajınıza karar verebilirsiniz. Sonuçlara geçmeden önce düşünülmesi gereken birden fazla faktör vardır. Günlük BCAA ihtiyacı kadınlar ve erkekler için farklılık gösterdiği gibi spor ve aktivite şiddetinize göre de değişir.

Günlük BCAA ihtiyacı

- Kadınlar için BCAA dozu
Normal bir spor programı izleyen kadınlar, günde 3 ila 5 gram BCAA takviyesi kullanmalıdırlar. Başka bir deyişle, günde bir veya iki kez BCAA tozu alabilirler. Eğer sıkı bir egzersiz programınız varsa, günlük BCAA dozunuz da yükselecektir. Sert antrenman yapıyorsanız günde 12 grama kadar BCAA tüketebilir ve bunu günde 4 ila 5 kerede alabilirsiniz.

- Erkekler için BCAA dozu
Erkekler için tavsiye edilen günlük BCAA dozu 15 ile 20 gram arasında olabilir. Şiddetli egzersiz yapmıyorsanız, BCAA takviyenizi günde iki kere alabilirsiniz. Fakat, yoğun bir egzersiz programınız varsa, günlük BCAA dozajınızı her biri 5 gram olan 6-8 porsiyona kadar yükseltebilirsiniz. Şimdi en önemli sorunuzun cevabına geldik, BCAA'yı ne zaman alacaksınız? BCAA almak için en uygun zaman antrenmana yakın olan zamandır. Egzersizinizden önce 6-8 gram BCAA tüketmeniz önerilir. Proteinle veya karbonhidratla karıştırarak tüketebilirsiniz. Kas yıkımını önlemek ve kas iyileşmesini hızlandırmak için egzersiz sonrasında da BCAA alabilirsiniz.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.