Guarana Ekstresi

Guarana Ekstresi

Guarana Ekstresi Nedir?

Guarana Güney Amerika’da yetişen bir bitkidir. Özellikle Amazon ormanlarında bulunur. Bu madde yaygın olarak iyileştirici özelliklere sahip ürünlerde kullanılır. İçerdiği kafein ve fitokimyasalların uyarıcı özellikleri vardır.

Devamını oku..

2 Ürün

sayfa başı

2 Ürün

sayfa başı

Guarana Ne İşe Yarar

Guarana, merkezi sinir sistemine, kalbe ve kaslara uyarıcı etkileri bulunan kafein ile birlikte çeşitli fitokimyasal (ksantinler, kateşinler, taninler, teofilinler, teobrominler vs.) maddeler içerir.

Guarana özütü kilo verme formüllerinde sıklıkla yer alan bir bileşen maddedir. İçerisindeki kafein maddesi yağların oksidasyonunu ve yağ depolarının yakılmasını tetikler. Artan yağ oksidasyonu ATP sentezine katkı sağlayarak enerji seviyelerini yükselmesini sağlar ve fiziksel egzersiz yapan kişilerde performansın gelişmesine katkıda bulunur. Yüksek enerji seviyeleri yorgunluk ile savaşmayı kolaylaştırır. Bunların yanı sıra, özütün içerisinde bulunan uyarıcı maddeler kan akışını arttırarak özellikle konsantrasyon ve hafıza ile ilgili olmak üzere beyin fonksiyonlarının düzenli bir şekilde işlemesine yardımcı olur.

Kafein bağırsaklardaki peristaltik hareketleri uyarır ve normal bir bağırsak işlevine katkıda bulunur. Madde aynı zamanda hafif bir anestetik olarak görev görür ve baş ile uzuv ağrılarının tedavisine de yardımcı olur. Kafeinin idrar söktürücü özellikleri özellikle bacaklarda su tutumunun ve buna bağlı olarak gelişen şişmelerin azalmasını sağlar.

Daha iyi bir kan dolaşımı guarananın afrodizyak özellikleri ile birleşerek libidonun yükselmesine katkıda bulunurken bunun sonucu olarak cinsel performansın artmasını sağlar.

Guarananın Temel Faydaları:

  • İdrar söktürücü özellikleri vardır
  • Enerji üretimini tetikler
  • Yağ yakımını destekler
  • Bilişsel fonksiyonları geliştirir
  • Fiziksel performansı optimize eder
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Bu maddeyi antikoagülan tedaviler (örn. Warfarin) ile birlikte almayınız. Maddenin kan inceltici etkileri morluklara ve kanamaya yol açabilir.
  • Glakom, anemi, anksiyete, hemofili, şeker hastalığı, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı, ishal veya hassas bağırsak sendromu gibi rahatsızlıkları olan kişilerde kullanılması önerilmez. Belirli tedavilerle çakışarak semptomları daha kötüye götürebilirken aynı zamanda istenmeyen yan etkilere sebep olabilir.