BSN Glutaminler

BSN Glutaminler

BSN glutamin yüksek saflıkta ve toz formda bulunan glutamindir. Kas dokusunda en fazla bulunan amino asit olan glutamin kas gelişimnde aktif rol oynamaktadır. BSN Türkye'de en fazla tercih edilen uygun fiyatlı ürünlerden bir tanesidir. Özellikle DNA serisi birçok sporcunun ilk tercihi haline gelmiştir. Devamını oku..

Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.

BSN Glutamin Kullanımı:

Öncelikli kullanım zamanı spor sonraıdır. Orta - ileri seviye sporcular ve yoğun antrenman dönemindekiler akşam yatarken de kullanabilirler. Önerilen günlük kullanım oranı 5gr dır. Spor sonrası kullanımlarda protein tozu ile karıştırılması tavsiye edilmez. Serbet formda olduğu için protein tozu ile karışımı emilim hızını düşürecektir. 

 

Ne İşe Yarar?

Glutamin, kaslardaki glikojen depoları stresli veya fiziksel efor gerektiren durumlarda boşaldığında, glikojenin yenilenmesine –glikojenez- de katkıda bulunur. Glutamin, insülin veya glükagon (kan şekerini düzenleyici hormonlar) seviyelerini değiştirmeden kas glikojeni seviyesinin artmasına yardımcı olduğundan, lipojenezi (yağ depolanması) tetiklemeden vücuda enerji sağlayabilir. Diğer bir deyişle, glutamin tüketimi vücut yağ oranında bir artışa sebep olmadan glikojen rezervlerinin dolmasını sağlar. Glutamin protein açısından zengin besinlerde yüksek miktarda bulunsa da, sporcuların vücudunda çok hızlı bir şekilde işlem görür. Bu nedenle vücuda tamamlayıcı maddeler yolu ile ekstra glutamin alımı gerekmektedir. Glutamin içerikli tamamlayıcı maddeler, antrenman sonrasında ve gece vakti uzun bir süre besin alımı olmadığından ortaya çıkan katabolik süreci kontrol etmek amaçlı olarak uyumadan önce alınmalıdır. Maddenin emilim sürecine hızlı bir şekilde ve diğer amino asitlerle yarışmadan geçebilmesi için aç karnına alınması tavsiye edilir.


Kullananlar Ne Dedi?

BSN tekrarlayan sipariş oranı bakımından kategori ürünlerinin üzerindedir. Olumlu geri dönüş oranı yüksek ancak bazı kullanıcılar tarafından tadı beğenilmemektedir. 

 

Satın Al:

BSN glutamin ürünleri en iyi fiyat ve ücretsiz kargo ile Fitbull'da.