Glukozamin Kondroitin

Glukozamin Kondroitin

Glukozamin Kondroitin Nedir?

Glukozamin vücut tarafından doğal olarak glikoz ve glutaminden üretilen bir monosakkarittir. Bu madde glikosaminoglikanlar ve proteoglikanlar gibi bağlantılı doku bileşenlerinin sentezi açısından önem arz eden maddelerin öncüsü niteliği taşır. Bu maddeler aynı zamanda kıkırdak ve eklemlerdeki dokuların sağlığını yenilemeye ve muhafaza etmeye yararlar.

Devamını oku..

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 35

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 35

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2

Glukozamin Ne İşe Yarar

Glukozamin, kıkırdakları oluşturan bağ dokuların korunması ve yenilenmesini sağlar. Bu monosakkarit, kıkırdak hücrelerinin bozunmasına sebep olan enzimlerin çalışmasını engeller ve bu hücrelerin yoğunluğunun artmasına yardımcı olur. Kıkırdak hücreleri, eklem sıvısı ve kıkırdak dokularının üretimini sağlayan maddelerdir. Glukozamin, aynı zamanda bağlayıcı doku ve eklemlerin sentezinde temel bileşenler olan proteoglikanların ve glikozaminoglikanların öncül maddesidir.

Vücut glukozamine, kemik eklemlerinin kıkırdak kaplamalarının oluşması ve yenilenmesi ile eklemleri kemiklere bağlayan bağ dokuların üretilmesi süreçlerinde ihtiyaç duyar. Vücuttaki glukozamin seviyesi olması gerekenin altında ise, bağ doku ve kıkırdak dokuların oluşumu olumsuz yönde etkilenir. Bu da eklemsel yapıların zarar görmesine neden olur. En sık görülen semptomlar; sınırlı eklem hareketleri, eklem sertliği (hareket aralığı kısıtlanır), ağrı, şişmeler ve eklem iltihaplarıdır. Eklemler ile ilgili problemler günlük aktivitelerin seyrini çok kötü etkiler ve eğer tedavi edilmezlerse çok daha ciddi, hatta kalıcı olabilirler.

Vücuttaki eklemler çok sık kullanılır, ve bu durum eklemlerin zaman içerisinde aşınmasına sebep olur. Yaş, vücudumuzdaki yapıların ne kadar hızlı yenilendiğini ve eklem sıvısının üretim miktarını yüksek oranda etkileyen bir faktördür. Yüksek kiloya sahip insanların eklem aşınmasına ve kemikler ile ilgili problemlere yatkınlığı daha fazladır. Genelde ciddi miktarlarda kuvvetlere sahip etkilere maruz kalan sporcular ise, eklemsel aşınmaların artmaması ve kıkırdak ile bağ doku hasarının önlenmesi için glukozamin tüketmelidirler.

Glukozamin kondroitin eklemlerin fazla aşınması nedeni ile ortaya çıkan iltihaplanmayı, ağrıları ve şişmeleri azaltmaya yarayan anti inflamatuvar özelliklere sahiptir. Bu tür şikayetler yaş ilerledikçe, şiddetli fiziksel egzersizlere bağlı olarak veya romatoid artrit ile osteoartrit gibi hastalıklardan dolayı ortaya çıkabilirler. Glukozamin içeren tamamlayıcı maddeler eklemlerin işlevselliğini ve hareketliliğini arttırırken, eklem problemlerinin tedavisi ve önlenmesi açısından da önemli etkiler ortaya koyarlar.

Glukozamin Temel Faydaları:

 • Kıkırdak ve bağ dokuyu güçlendirir
 • Eklem problemlerini (ağrı ve iltihaplanma) önlemeye ve iyileştirmeye katkıda bulunur
 • Eklem hasarını iyileştirmeye yardımcı olur
 • Eklem sıvısını arttırır

Dikkat - Olası Yan Etkiler

 • Deniz ürünlerine ya da kabuklu deniz hayvanlarına alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyonlara veya aşırı duyarlılık tepkimelerine neden olabilir.
 • Glukozamin kondroitin içerikli besin takviyeleri antikoagülan tedaviler, anti trombosit agregasyon ilaçları ve anti inflamatuvar ağrı kesiciler (ibuprofen veya aspirin gibi) ile birlikte kullanmayınız. Bu kombinasyonlar iç kanama riskini arttırırlar.
 • Bu madde kan şekeri değerlerini değiştirebileceğinden şeker hastaları düzenli olarak kan şeker seviyelerini kontrol ettirmelidirler.
 • Doktorunuza danışmanız önerilir.
 • Hassas bünyelerde karın kasılmaları, mide bulantısı ve ishal görülebilir.

Satın Al:

Fitbull'da satılan tüm glucosamine ürünleri güncel üretim serisindeki 100% orijinal ürünlerden oluşmakta ve sadece yetkili distribütörden temin edilmektedir.
Ürünler uygun saklama koşullarında depolanmakta ve kargolanmadan önce kutu güvenlik bantları Fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 numarayı arayabilirsiniz.