Ginkgo Biloba (Mabet Ağacı)

Ginkgo Biloba (Mabet Ağacı)

Ginkgo Biloba Nedir?

Ginkgo biloba dünyadaki en eski ağaç türlerinden bir tanesidir. Fosil kanıtları ile 170 milyon yaşında olduğu saptanmıştır. Bu bitki Asya’ya özgüdür, 1000 yıldan fazla yaşayabilir ve 35 metre yüksekliğe ulaşabilir. Ginkgo ağacının yaprakları iyileştirici özelliklere sahiptir. Bu yaprakların tüketiminin beyin ve bilişsel fonksiyonlar üzerinde etkisi vardır.

Devamını oku..

4 Ürün

sayfa başı

4 Ürün

sayfa başı

Ne İşe Yarar

Ginkgo Biloba yaprakları flavonoidler ve tepenoidler olarak bilinen güçlü iyileştirici etkilere sahip fitoterapatik özellikli bileşikler içerir. Bu bitkinin tüketimi beyne ve bilişsel fonksiyonları yaptığı etkiler nedeni ile özellikle önemlidir. Ginkgo ağacı damar tıkanıklığı riskini azaltırken aynı zamanda kan dolaşımını güçlendirir ve bu yolla vücuttaki dokulara taşınan besin ve oksijen miktarının artmasına katkı sağlar. Beyine ulaşan kan miktarının artması bilişsel performansı ve hafızayı geliştirirken açık bir şekilde düşünebilmenizi sağlar ve zihinsel atikliğe katkıda bulunur. Damar genişlemesi özellikle sporcular açısından çok önemlidir çünkü genişleyen damarlar egzersiz sonrası vücutta oluşan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olurlar. Bu nedenle bu maddenin tüketimi kasların yenilenmesine ve iyileşmesine olumlu etkiler sunarken kas ağrılarının ve kas yorgunluğunun da en aza inmesini sağlar.

Bir antioksidan olarak ginkgo ağacı biloba kökler tarafından verilen hücresel hasarı en aza indirmeye yardımcı olur ve kanser, kardiyovasküler rahatsızlıklar ve erken yaşlanma gibi dejeneratif süreçlerin gelişimini önlemeye katkıda bulunur. Düzenli fiziksel aktivite, günlük rutin nedeni ile oluşan stres ve kötü beslenme alışkanlıkları oksidatif stresin artmasını sağlayan nedenlerden bazılarıdır. Ginkgo kardiyovasküler sağlık ile sinir sisteminin sağlığına iyi gelir ve görmeyi geliştirir. Maddenin antioksidan özellikleri ve anti inflamatuvar etkileri vücudun dengesini ve sağlığını desteklerler. Bu madde aynı zamanda premenstrüal sendromlar olan mide bulantısı ve baş dönmesinin de azalmasına yardımcı olur.

Ginkgo Biloba'nın Faydaları:

 • Güçlü bir antioksidandır
 • Serbest kökleri nötralize eder
 • Erken yaşlanmayı önler
 • Bilişsel performansı arttırır
 • Hafızayı ve muhakeme yeteneğini geliştirir
 • Kan dolaşımına destek olur
 • Fiziksel performansın gelişmesini sağlar
Dikkat - Olası Yan Etkiler
 • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
 • Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumunuz söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 • Bu ürünleri antikoagülan tedaviler, anti trombosit agregasyon ilaçları ve anti inflamatuvar ağrı kesiciler (ibuprofen veya aspirin gibi) ile birlikte kullanmayınız. Bu kombinasyonlar iç kanama riskini arttırabilir.
 • Gastrik problemleri (reflü, gastrit, ülser) olan kişilerde bu tamamlayıcı maddenin kullanımı tedavi ile çakışabilir, semptomları ağırlaştırabilir veya istenmeyen yan etkilere sebep olabilir ve bu nedenle önerilmez.