Geven Otu Kökü (Astragalus)

Geven Otu Kökü (Astragalus)

Geven Otu Nedir?

Geven otu baklagiller familyasına ait çok yıllık bir bitki türüdür. 2000’e yaklaşan sayıda türe sahip, yetiştiği yöreye göre özelliği değişen bir bitkidir. Çiçekleri sarı, açık sarı, pembe ve beyaz renktedirler. Otsu ve dikenli bir bitki türü olan geven otunun boyu 5 ile 100 cm arasında değişmektedir. Geven otu 200 ila 2700 metre arası yüksekliklerde yetişebilir. Geven otunun etken maddeleri: Asparagin, gliserizin, proteinler, şekerler, dekstroz, manit ve flavanoidlerdir. Geven otu halk arasında ketre veya çekme isimleri ile de bilinir.

Devamını oku..

1 Ürün

sayfa başı

1 Ürün

sayfa başı

Geven Otu Ne İşe Yarar?

Geven otu soğuk algınlığı ve grip gibi solunum yolları enfeksiyonlarının tedavisi ile süreğen enfeksiyonların ve kronik yorgunluğun aşılmasında kullanılabilir. Astım hastalarının kullanabileceği geven otunun çeşitli alerjiler ve yaralara iyi geldiği düşünülmektedir. Bitki aynı zamanda kalp rahatsızlıklarının, böbrek rahatsızlıklarının ve mide ülserlerinin tedavisinde takviye ürün olarak kullanılabilir. Sindirim sistemini düzenleyerek hazımsızlık sorunlarını ortadan kaldırdığı düşünülmektedir. Kemoterapi kaynaklı yorgunluk ve iştah kaybına iyi gelir. Geven otu tüketiminin kalbin kan pompalama hacmini arttırabildiği, karaciğerdeki hücre hasarını engelleyebildiği, soğuk algınlıklarının şiddet ve süresini azaltabildiği ve bazı kanser türlerinin riskini azaltabildiği, konusunda araştırmalar bulunmaktadır.

Geven Otu'nun Temel Faydaları

  • Solunum yolları enfeksiyonlarına iyi gelir.
  • Kansere karşı önleyici özelliği bulunur.
  • Sindirim sistemini düzenler
  • Kalp damar sağlığını destekler

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmez. Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumu söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu maddeyi kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Besin takviyeleri çeşit içeren dengeli besinlere alternatif değildir. Almış olduğunuz ürün üzerindeki kullanma talimatlarına uyunuz.