Ganoderma (Reishi ) Mantarı

Ganoderma (Reishi ) Mantarı

Ganoderma Nedir?

< Ganoderma, yaklaşık 4000 yıldır Çin'de tedavi amaçlı kullanılan bir mantar türüdür. Ganoderma (kırmızı reishi) mantarının özütü sıvı halde yada kapsül olarak tüketilebilir. yiyecek olarak kullanımı bulunmayan bu mantar genellikle meşe ve erik gibi ağaçların üzerinde yetişir. Ganoderma mantarı, altında odacıklar bulunmayan, sapı neredeyse olmayan, düz ve kırmızı bir şapkaya sahip bir mantar türüdür. Bu mantar türü, sporlarını ince gözenekleri sayesinde etrafa yayar. Devamını oku..

2 Ürün

sayfa başı

2 Ürün

sayfa başı

Ganodorma Ne İşe Yarar?

Düzenli kırmızı reishi mantarı kullanmanın ince ve kalın bağırsaklardaki tümör sayısının azalmasına katkı sağladığı düşünülmektedir. Reishi mantarının aynı zamanda damar tıkanıklığına iyi geldiği bilinmektedir. Şeker hastalığı ve hepatit B gibi rahatsızlıkların tedavisini de olumlu yönde etkileyen bu mantar türü, kandaki kolesterol seviyelerinin azalması için de kullanılmaktadır. Reishi mantarı kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Ürünün akciğer kanserine sahip hastaların hayat kalitesini arttırdığı gözlemlenebilmektedir. Viral enfeksiyonlar, prostat kanseri, astım ve bronşit gibi solunum yolu rahatsızlıkları, böbrek sorunları, karaciğer hastalıkları ve kronik yorgunluk gibi rahatsızlıklarda kullanımı önerilen Reishi aynı zamanda mide ülserlerinin tedavisine de katkıda bulunur.

Ganoderma'nın temel faydaları

  • Vücuttaki toksinlerden arınmayı sağlar.
  • İmmun sistemini geliştirir.
  • Kan dolaşımını destekler.
  • Bağışıklığı güçlendirir.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Ganoderma'nın hamileler ve emziren anneler üzerindeki etkileri bilinmemektedir. Bu dönemlerde bu takviyenin kullanılması tavsiye edilmez. Aktif madde içeren besin takviyesine aşırı reaksiyon gösterilmesi durumunda doktorunuza danışınız. Tavsiye edilen günlük kullanım dozu aşılmamalıdır. Besin takviyeleri çeşit içeren sağlıklı beslenme alışkınlıklarına alternatif değildir.