Feverfew (Gümüşdüğme)

Feverfew (Gümüşdüğme)

Feverfew Nedir

Gümüşdüğme veya mayıs papatyası adıyla da bilinen alman papatyası, papatyagiller familyasına ait bir bitki türüdür. Orta Avrupa’da yetişen alman papatyasının kültürü de yapılmaktadır. Bitkinin çiçekleri beyaz renklidir. Türkiye’de de bulunan alman papatyasının kökeni Batı Almanya’ya dayanır. İlaç yapımında kullanılır. Piyasada kapsül ve tablet şeklinde bulunmaktadır. Bu ürünlerin üretiminde bitkinin çiçek kısmı kullanılır. Alman papatyası insan sağlığına son derece yararlı bir bitki türüdür.

Devamını oku..

Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.

Feverfew'in Faydaları Nelerdir?

Feverfew özellikle migren problemleri için kullanılan bir bitkidir. İçerisinde bulundurduğu parthenolide maddesi ile migren ağrısını etkinleştiren prostoglandinleri deaktif duruma getirir. Migren rahatsızlıklarının yanısıra sinirlilik ve gerginlik hallerinin tedavisi için harici olarak tavsiye edilmektedir. Dikkat - Olası Yan Etkiler

Feverfew'in hamileler ve emziren anneler üzerindeki etkileri bilinmemektedir. Bu dönemlerde bu takviyenin kullanılması tavsiye edilmez. Aktif madde içeren besin takviyesine aşırı reaksiyon gösterilmesi durumunda doktorunuza danışınız. Tavsiye edilen günlük kullanım dozu aşılmamalıdır. Besin takviyeleri çeşit içeren sağlıklı beslenme alışkınlıklarına alternatif değildir.