Epimedium Nasıl Kullanılır?

Azgın teke otu ya da diğer adıyla epimedium, Asya ve Akdeniz'e özgü bir süs bitkisidir. Genel olarak toplumlar tarafından libido güçlendirici olarak kullanılmıştır ve kullanılmaktadır. Azgın keçi otunun nasıl çalıştığına dair çok az araştırma vardır, ancak "Natural Sex Boosters" kitabının yazarı Dr. Ray Sahelian, bitkinin hormonları etkileyebilen nörotransmitterleri arttırdığına ve nitrik oksit oluşumunu arttıran flavonoidlere sahip olduğuna inanmaktadır (bu da genellikle daha iyi ereksiyonlara yol açmaktadır). Hem erkekler hem de kadınlar libidoyu artırmak için bitkiyi kullanabilir fakat epimedium (azgın teke otu) almadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.

Epimedium Nasıl Kullanılır?

Epimedium Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Güvenli Epimedium kullanımı:

1. Adım
Her gün su ile 250 ila 500mg arasında epimedium alın. Bitkinin standart bir klinik dozu yoktur, ancak Sahelian, hastalarının bu dozaj aralığı ile hızlı sonuçlar aldığını gözlemlemiştir.

2. Adım
Epimedium (azgın teke otu) kullandığınız her aydan sonra bir hafta ara verin.

3. Adım
Aldığınız sonuçlara bağlı olarak dozajınızı ayarlayın. Bazı kullanıcılar, kullanımın ilk haftasında sonuç elde ettiklerini fark edebilir. Diğerleri ise sonuçlarının kısa vadede minimal olduğunu söylemektedir.

Uyarılar:
Epimedium kullanımı vücudunuzu aşırı derecede uyarabilir ve terlemeye ya da vücut ısısında artışa neden olabilir.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.