Enerji Jeli

Enerji Jeli

Karbonhidrat ve Enerji Jeli

Vücuttaki en büyük enerji kaynağı karbonhidratlardır. Bisiklet, koşu, yüzme sporları gibi antrenmanları uzun süre süren sporlar saf karbonhidrat içeren ürünler kullanılabilir. Enerji jeli ve saf karbonhidratlar; enerji seviyesini yüksek tutmak ve bitkinliği önlemek için ideal ürünlerdir. Jel formda bulunan karbonhidratlar su sporlarında ya da bisiklet üzerinde kullanımı açısından pratiktir.

Devamını oku..

4 Ürün

sayfa başı

4 Ürün

sayfa başı

Enerji Jeli Ne İşe Yarar

Enerji jeli, vücuda sürdürülebilir ve devamlılığı olan bir enerji sağlayarak ani kan şekeri düşüşlerinde meydana gelen enerji çöküşlerinin yaşanmasına engel olmaya yardımcı olurken, kas yorgunluğunun gecikmesine ve performans ile direncin artmasına katkıda bulunurlar.

Hızlı bir şekilde emilebilen karbonhidratlar olduklarından, enerji barları kan şekeri seviyesinin daha sabit olmasına ve vücudun glikojen depolarının yenilenmesine katkı sağlarlar. Kas gelişim süreci için ideal atıştırmalıklardır ve şiddetli fiziksel antrenman öncesinde, sırasında ve sonrasında tüketilebilirler.

Genelde bu tür barların besinsel değerleri 200 Kcal civarındadır (kabaca bir bar = 50 gram karbonhidrat). Bazı markalar barlara vitamin, mineral, kafein, glutamin, taurin veya krom gibi ekstra maddeler eklerler. Bu tür barlar öğünler arasında, atıştırmalık olarak tüketilebilecekleri gibi günlük besin dengesini bozmadıkları sürece bir öğün yerine direkt olarak da alınabilirler. Enerji jellerinin kalorifik değerlerine özellikle dikkat edilmesi gerekir çünkü ihtiyaçtan fazla miktarda alınan kaloriler pozitif bir enerji dengesine yol açarak vücut ağırlığının artmasına katkıda bulunurlar.

Yüksek miktarda yağ sindirim sürecini yavaşlatıp zorlaştıracağından (hatta mide bulantısına sebep olabileceğinden), 200 Kcal için 5-10 gramdan fazla yağ içeren enerji barları tercih edilmemelidirler.

Enerji Jellerinin Temel Faydaları:

 • Karbonhidrat kaynaklarıdır
 • Hızlı bir şekilde sindirilip emilirler
 • Kandaki glikoz seviyelerini düzenlemeye yardımcı olurlar
 • Enerji seviyelerini yükseltirler
 • Kas direncini en üst seviyeye taşırlar
 • Kas yorgunluğunun ertelenmesini sağlarlar
 • Kasların iyileşme sürecine yardımcı olurlar

Dikkat - Olası Yan Etkiler

 • Besinsel takviyeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
 • Hassas bireylerde yüksek dozda kullanımın gevşetici bir etkisi olabilir (ishale sebebiyet verebilir).
 • Bu madde kan şekeri değerlerini değiştirebileceğinden şeker hastaları düzenli olarak kan şeker seviyelerini kontrol ettirmelidirler.
 • Doktorunuza danışmanız önerilir.
 • Bu tarz ürünlerin yüksek dozlarda tüketilmesi ciddi miktarda bir kalori alımı anlamına geldiği için, diyet yapan bireyler bu maddeleri dikkatli kullanmalıdırlar. Bu tür durumlarda doktorunuza veya diyetisyeninize danışmanız önerilir.

Satın Al:

Fitbull'da satılan tüm enerji jelleri güncel üretim serisindeki 100% orijinal ürünlerden oluşmakta ve sadece yetkili distribütörden temin edilmektedir.
Ürünler uygun saklama koşullarında depolanmakta ve kargolanmadan önce kutu güvenlik bantları Fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 numarayı arayabilirsiniz.