En iyi Omega 3 Takviyesi

Omega 3 yağ asitleri, göz ve beyin sağlığını desteklemek, kardiyovasküler hastalık olasılığını azaltmak ve depresyonla savaşmak gibi birçok yarara sahiptir. Üç tip omega 3 yağ asidi vardır; EPA, DHA ve ALA. İlk ikisi tipik olarak uskumru, ringa balığı, ton balığı ve somondan gelen balık yağından elde edilir. DHA ayrıca alglerden de elde edilebilir. Peki piyasada bu kadar çok ürün varken en iyi omega takviyesini nasıl bulacağız? Çoğu balık yağı takviyesi, porsiyon başına ne kadar EPA ve DHA aldığınızı gösterir. Ancak bu konsantrasyonlar, yağın hangi türden elde edildiğine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, üçüncü omega 3 yağ asidi olan alfa linolenik asit (ALA) bakımından zengin keten tohumu yağı takviyeleri de mevcuttur. Bir omega 3 takviyesi seçmek, glutamin veya kreatin gibi ürünleri seçmek kadar basit değildir. EPA ve DHA genellikle balıklardan elde edildiğinden, balıkların sürdürülebilir bir şekilde yakalanıp yakalanmadığı ve üretim süreci hakkında daha fazla bilgi almanız gerekebilir.

Yeni bir Omega 3 ürününü incelediğimizde, araştırmamızın 4 temel aşaması vardır:
- EPA ve DHA içeriği: Bu bizim için balık yağı veya kril yağı miktarından daha önemlidir. Yüksek miktarda balık yağına sahip, ancak omega 3 yağ asitleri bakımından düşük ürünler olabilir (yağın türetildiği balık türüne bağlı olarak).

En iyi omega 3 takviyesi

En İyi Balik Yağı Hangisidir?

- Porsiyon başına maliyet: Çok sayıda omega 3 takviyesini inceledikten sonra, her biri için porsiyon başına maliyet bakımından bir piyasa ortalaması oluşturabiliriz. Bu, gereksiz pahalı markaları hızlı bir şekilde filtreleyip en iyi fırsatları belirleyebileceğimiz anlamına gelir.
- Marka itibarı: Her zaman şirket hakkında olabildiğince fazla bilgi edinmek isteriz. Bu süreç, sattıkları diğer ürünler, ne kadar süredir iş yaptıkları ve üretiminin nerede olduğu gibi konular üzerine araştırmalar içerebilir.
- Saflık ve özgünlük: Artık hem imalat uygulamaları hem de etiket doğruluğu için çok sayıda standart mevcut. Ürünün cGMP (Mevcut İyi Üretim Uygulaması) koşullarına uygun, NSF Sertifikalı, GDO'suz ve Sürdürülebilir Hasatlı olması, Omega 3 takviyeleri alırken dikkat edilmesi gereken koşullardır.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.