En Etkili Protein Tozu Hangisidir?

Protein, kaslarınızdan kan dolaşımınıza kadar vücudunuzun her yerinde bulunan temel bir besin maddesidir. Suyla birlikte, vücudunuzdaki en bol miktarda bulunan (ve muhtemelen en önemli) maddedir. Proteinler belirli sıralar halinde düzenlenmiş amino asitlerden oluşur. Olası kombinasyonların sonu gelmeyeceği için çok farklı protein çeşidi vardır. Sonsuz kombinasyonlar, özellikle vücut geliştirme yaparken, tüm proteinlerin eşit derecede yararlı anlamına gelir. Proteinin temel görevi vücut dokularını inşa etmek, korumak ve onarmaktır.

Günümüzde protein tüketiminin en pratik ve yararlı yollarından bir tanesi protein tozu kullanmaktır. Marketlerde birçok protein tozu çeşidine rastlayabilirsiniz. Protein tozları, whey, kazein ve soya proteini gibi protein türlerinden üretilirler. Bu ürünleri kullanmak için suyla karıştırıp çalkalamanız yeterlidir. Bir kepçe protein tozunda ortalama 25 gram protein bulunur. Günlük önerilen dozaj ise, sporcular için katı gıdalar yoluyla alınan proteine ek olarak 50 gram civarındadır (2 kepçe protein tozu).

En Etkili Protein Tozu Hangisidir? Protein Tozu Seçim Rehberi

En İyi Protein Tozu Hangisidir?

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle çok farklı türlerde ve etkilerde protein tozları bulmak mümkündür. Peki bu ürünlerin sizin için en etkili olanı hangisi biliyor musunuz? İşte en etkili protein tozlarından bazıları:

• Merada beslenmiş ineklerin sütünden üretilen whey protein izolatı (Transparent labs)
Bir kepçede 28 gram protein içerir
% 100 merada beslenmiş inek sütünden üretilir
Stevia ile doğal olarak tatlandırılmışdır
Karbonhidrat, şeker ya da gluten içermez

• %100 Whey Gold Standard (Optimum Nutrition)
En İyi Kalite + En İyi Fiyat
Fitbull.com'da 1 Numaralı Protein Tozu
Peyniraltı suyu proteini izolatları
5 Gram'dan fazla BCAA
24G Protein - 120 Kalori - 1G Yağ - 3G karbonhidrat
Whey Proteini Mikro Fraksiyonları
4 Gramdan fazla Glutamin ve Glutamik Asit
% 100 Whey Proteini

• Hardline Whey 3Matrix
Yüksek kaliteli bir protein tozu, herkesin supplement alışveriş listesinin en başında yer almakla birlikte, hiç düşünmeden kaliteli bir whey protein tozu alma hatasına düşen kişi sayısı da oldukça fazladır. Evet, whey proteini kas büyümesi için kritik bir maddedir, ancak büyümeyi en üst düzeye çıkarmak için sadece whey proteininden fazlasına ihtiyacınız vardır. Hardline Whey 3Matrix içeriğinde hidrolize whey, konsantre whey ve izole whey proteinini bir arada içerir.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.