Elma Sirkesi (Apple Cider)

Elma Sirkesi Nedir?

Elma sirkesi, elma meyvesinden elde edilen bir sirke çeşididir. Tamamen doğal bir ürün olan elma sirkesi elma suyunun fermantasyonu ile elde edilir. Elma sirkesi kullanımı ile günlük rutininiz doğallıktan uzak kimyasal ürünlerden arınabilir. Evde de yapılabilen elma sirkesinin vücuda çok yararlı özellikleri vardır. Elma sirkesi özellikle cilt ve saçlar için yararlı olmakla beraber, kilo vermeye de katkıda bulunabilir. Elma sirkesinin bileşenleri arasında; potasyum, silisyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum, meyve asitleri, A vitamini, C vitamini, B1 B2 ve B16 vitaminleri, ve beta karoten gibi maddeler bulunmaktadır.

Devamını oku..

3 Ürün

sayfa başı

3 Ürün

sayfa başı

Elma Sirkesi Ne İşe Yarar?

Elma sirkesinin antiseptik özellikleri toksinlerin ve diğer zehirli maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Sirkenin içinde bulunan beta karoten maddesi vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunur. Elma sirkesi kolesterol ve tansiyon değerlerini düşürürken aynı zamanda iltihaplanmaları azaltıcı etkiler sergiler. Vitamin ve mineral deposu olan elma sirkesi vücuda gerekli besinsel öğelerin alımına katkı sağlar ve aynı zamanda sindirimi kolaylaştırarak karaciğerin iş gücünü azaltır. Zayıflamayı destekler. Vücudumuzun ve özellikle cildimizin pH dengesini de düzenleyen elma sirkesi böbrek fonksiyonlarını da olumlu yönde etkiler.

Elma Sirkesi'nin Temel Faydaları

  • Toksin maddelerin atılmasında katkıda bulunur.
  • Karaciğer ve böbrek fonksiyonlarını destekler.
  • Cildi besler.
  • Sindirimi hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumu söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu maddeyi kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Besin takviyeleri çeşit içeren dengeli besinlere alternatif değildir. Almış olduğunuz ürün üzerindeki kullanma talimatlarına uyunuz.