Her alışveriş ile çeşit çeşit hediyeler!

Doğal Anabolik

Doğal Anabolik

Doğal Anabolik

Doğal anabolik maddeler ve doğal bileşenler içeren prohormonlar hipofiz bezinin aktivitelerini tetikleyerek testosteron tarzı büyüme hormonlarının ve cinsel hormonların doğal sentezini arttırmaktan sorumlu maddelerdir. Anabolik karaktere sahip hormonların sentezini arttırmak kas gelişimini olumlu yönde etkilerken, kas iyileşme sürecini hızlandırır ve cinsel isteği arttırır. Doğal hormon yükseltici maddelerin kullanımı diğer ürünlere kıyasla çok daha güvenlidir.

Devamını oku..

7 Kayıt

sayfa başı

7 Kayıt

sayfa başı

Doğal Anabolik Ürünler Ne İşe Yarar?

Vücuttaki homeostatik düzen, çeşitli hormonların aktivitelerini yansıtan karmaşık mekanizmalar tarafından sağlanır. Farklı sistemler ve organlar arasındaki etkileşimlerin istikrarlı bir şekilde devam etmesi bu yolla gerçekleşir. Temelde, hormonlar vücut fonksiyonlarına etki eden ve onları düzenleyen kimyasal elçiler olarak görev alırlar. Prohormonlar ise isimlerinden de belli olduğu üzere hormonların oluşumundan önce meydana gelen maddelerdir. Steroid bileşiklerin sentezinin öncüsü olan prohormonlar karaciğer tarafından tamamen metabolize edilene kadar hormonal aktivite sergilemezler. Aspartik asit gibi bazı prohormonlar ise, anabolik birer faktör değil de anabolik öncül maddeler olmalarına rağmen, aktive olmak için enzimatik dönüşüme ihtiyaç duymazlar.

Prohormonlar metabolize olduktan sonra kan dolaşımı yoluyla hipotalamusa ve hipofiz bezine ulaşırlar. Burada cinsel bezler (yumurtalık ve testisler) ve böbrek üstü bezleri yolu ile cinsel hormonların sentezini tetikleyici bir rol oynarlar. Hipotalamus sinir sistemi ile endokrin sistem arasında bir köprü görevi görür. Ön hipofiz bezine etki eden bazı uyarıcı ve kısıtlayıcı hormonların salınımını yaparak yumurtalık ve testislerin aktivitelerini tetikler. Hipofiz bezi hormonları olan lüteinleyici hormon (LH) ve folikül uyarıcı hormon (FSH) gibi gonadotrofinlerin sentezi erkek ve kadın cinsel hormonlarının (östrojen, testosteron ve progesteron) üretimini düzenleyici etkilere sahiptir.

Doğal anabolik içerikli tamamlayıcı maddelerin tüketimi, vücutta testosteron başta olmak üzere çeşitli anabolik hormonların üretimini tetikleyici özelliklere sahip bir ortam oluşmasını sağlar. Testosteron ikincil cinsel özelliklerin (sakal, kasık kılı, sesin sertleşmesi) gelişimine katkıda bulunur. Hormon sperm üretimi ile doğrudan ilgilidir ve cinsel organların gelişiminde çok önemli bir role sahiptir. Östrojen seviyelerinin en alt düzeyde tutulması, yağsız kas kütlesinin büyümesine olanak sağlarken aynı zamanda yağ yakımına katkıda bulunarak vücuttaki yağ depolarının azalmasına ve kas definasyonunun artmasına yardımcı olur.

Hipofiz bezi tarafından üretilen bir diğer hormon ise aynı zamanda somatotrofin (STH) olarak bilinen büyüme hormonudur (GH). Bu hormon doku oluşumunu tetikleyen bir anabolik etki oluşturduğundan, çocukluk ve ergenlik dönemlerinde gerçekleşen hızlı büyüme için bir temel niteliği taşır. GH sentezi, cildin yenilenmesine yardımcı olan kas dokusu ve kıkırdak üretimini olumlu yönde etkilerken aynı zamanda vücudun gelişimini ve kemik büyümesini de destekleyici özelliklere sahiptir. Büyüme hormonu ayrıca kas oluşumu ve gelişmesini tetikleyici bir role sahip olan IGF-1 (insülin benzeri büyüme faktörü-1) sentezini de tetiklemekten sorumludur.

Kas hücrelerinin yüzeyinde bulunan hormon reseptörleri aktive olduğu anda, hücre çekirdeğine bir sinyal gönderilir ve böylelikle DNA replikasyonu ile ardından gelen RNA’ya dönüşüm tetiklenir. Bu şekilde protein sentezinin önü açılmış olur. Diğer bir deyişle, hormonal uyarı protein sentezini arttırır ve bunun sonucunda kas hücreleri çoğalırken kasların büyüklüğü ve gücü artar. Prohormon içeren tamamlayıcı maddelerin kullanımı sonucu kas kütlesi ile gücünde bir artış meydana gelir ve aynı zamanda fiziksel performans bir üst seviyeye taşınmış olur.

Fakat doğal anabolikleri istenilen kas geliştirici etkilerini sergileyebilmeleri için, yeterli bir kalori tüketimi ve kas hipertrofisini tetikleyici özelliklere sahip planlı bir egzersiz programı ile birlikte kullanılmaları gerekmektedir. Prohormonların aromataz inhibitörler ile birlikte kullanımı, üretilen testosteronun östrojene dönüştürülmesini engellediğinden ve hormonal değişikliklerin getireceği yan etkileri nötralize ettiğinden, olumlu sonuçlar verebilecek bir strateji olarak düşünülebilir.

Doğal Anaboliklerin Temel Faydaları:

  • Yapım ile ilgili hormonların sentezi için öncül madde görevi görürler
  • Kas gelişimini tetiklerler
  • Kas definasyonuna katkıda bulunurlar
  • Dayanma gücünü arttırırlar
  • Fiziksel performansın gelişmesine yardımcı olurlar
  • Kas yıkımını en aza indirirler
  • İyileşme süreçlerini hızlandırırlar

Dikkat - Olası Yan Etkiler

  • Böbrek problemleri olan kişilerde doğal anabolik ürünlerinin kullanımı tedavi ile çakışabilir, semptomları ağırlaştırabilir veya istenmeyen yan etkilere sebep olabilir ve bu nedenle önerilmez.
  • Bu maddenin devamlı veya fazla dozda kullanımı karaciğer fonksiyonlarını etkileyebilir ve karaciğer hasarına sebep olabilir. Kardiyovasküler rahatsızlıkları olan kişilerde bu tamamlayıcı maddenin kullanımı tedavi ile çakışabilir, semptomları ağırlaştırabilir veya istenmeyen yan etkilere sebep olabilir ve bu nedenle önerilmez. Prostat problemleri (aşırı büyüme ve kanser) olan kişilerde bu tamamlayıcı maddenin kullanımı tedavi ile çakışabilir, semptomları ağırlaştırabilir veya istenmeyen yan etkilere sebep olabilir ve bu nedenle önerilmez.