Diuretic (Ödem Söktürücü)

Diuretic (Ödem Söktürücü)

Ödem sökücü maddeler, diüretik ativiteyi arttıran veya sıvıların idrar yolu ile boşaltılmasını sağlayan kimyasallardır.Ödem söktürücü kullanımı sıvı tutulumunu azaltmaya yardımcı olurken, vücudun normal fonksiyonlarına zarar veren birikmiş toksinlerden kurtulmanızı sağlar.

Devamını oku..

5 Ürün

sayfa başı

5 Ürün

sayfa başı

Ödem Söktürücü Bitkisel Ürünler Ne İşe Yarar

Diürez, sıvıların ve belli besinsel minerallerin vücuttan idrar yolu ile atılma sürecine verilen isimdir. İdrar söktürücü maddeler, böbrekler yolu ile gerçekleşen diürezi tetikleyerek sıvıların sekresyonuna katkıda bulunurlar. Ödem söktürücü takviyelerin kullanımı deri altında sıvı tutumunu engellemeye yardımcı olmak ile kalmaz, aynı zamanda vücudun normal bir şekilde işlemesini sekteye uğratan toksinlerin dışarı atılmalarını sağlar. Bu maddeleri kullanmak vücudu toksinlerden ve biriken sıvılardan arındırarak ödem oluşumu ile el, ayak ve eklemlerde meydana gelebilecek şişmeleri engellemeye yardımcı olur. Ödem söktürücü ürünler aynı zamanda kanın temizlenmesinden ve vücudun birikmiş toksik maddelerden kurtulmasından sorumlu olan böbreklerin düzgün bir şekilde çalışmasına katkıda bulunurlar.

Sıvıların sekresyonu vücut içerisinde dolaşan kanın hacminin azalmasına yardımcı olurken, hipertansiyon gibi rahatsızlıkların tedavisine büyük katkılar sağlar. Ödem söktürücü maddelerin kullanımı su tutumunu ve kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olduğundan, bu ürünler kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, glokom hastalığı ve karaciğer rahatsızlıklarının tedavisinde yardımcı ilave madde olarak kullanılabilirler. Suyun vücuttan sekresyonu çok kısa bir süre içinde kilo kaybına neden olur (sonuç ürünlerin birkaç kere kullanılmasından sonra farkedilebilir). Fakat gerçekten verimli bir şekilde kilo vermek için ödem söktürücü besin takviyeleri vücuttaki yağ oranını veya iştahı etkileyen diğer tamamlayıcı ürünler ile birlikte kullanılmalıdırlar. Ancak bu şekilde yağ dokusunda bir azalma söz konusu olabilir. Sıvı tutumunu azaltmak, bağırsak geçişini hızlandırmak ve vücut hacmi ile ağırlığını azaltmak için önemli başka faktörler de mevcuttur. Bunlar; Tuz tüketimini azaltmak ile sebze, meyve ve tahıl tüketimini arttırmak olarak sıralanabilirler.

İdrar Söktürücü Takviyelerin Faydaları:

 • Vücutta sıvı tutumunun azalmasına yardımcı olurlar
 • Vücut hacmi ile ağırlığının azalmasına katkıda bulunurlar
 • Böbrek fonksiyonlarını geliştirirler
 • Vücudu toksinlerden arındırırlar
 • Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Ödem söktürücü bitkilerin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Bu ürünler atar damar kan basıncını etkileyebilir. Tansiyon ilacı kullanıyorsanız, bu takviyeleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
  • Duyarlı kişilerde sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklar (mide bulantısı, kusma, iştah kaybı), nefes almada zorluk, göz bebeklerinde büyüme, görmede rahatsızlık, koordinasyon kaybı ve düzensiz kalp ritmi gibi problemler görülebilir.
  • Hassas bireyler kullanımdan sonra kabızlık yaşayabilirler. Sıvı alımınızı ve lif açısından zengin yiyecekleri arttırmanız önerilir.