Detoks

Detoks

Detoks Nedir?

Günümüzde, çevre kirliliği, fast food tüketimi, yerleşik hayat tarzı ve alkol, sigara, kafein vb. zararlı içeriklerin tüketimi gibi faktörler vücudun, insan sağlığına çok zararlı olan bazı toksinlere maruz kalmasına neden olur. Detoks ürünleri toksinleri ve yağları elimine ederek ve kaybedilmiş sağlık, güzellik ve enerjiyi restore ederek vücudun temizlenmesine ve detoksifikasyonuna katkı sağlıyorlar.

Devamını oku..

6 Ürün

sayfa başı

6 Ürün

sayfa başı

Detoks Ürünleri Ne İşe Yarar

Detoks ürünlerinin kullanımı günümüzde çok popüler bir hal almış durumdadır. Bu ürünler vücudu toksinlerden arındırmaya ve temizlemeye yararlar. Bu şekilde sağlık, güzellik ve enerjikliğe katkıda bulunurlarken aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olurlar. Detoks ürünlerinin amacı vücutta birikmiş ve eğer kan dolaşımından uzaklaştırılmazsa uzun veya kısa vadede zararlı olabilecek toksik maddelerin dışarı atılmasını sağlayarak vücudu arındırmaktır. Detoksifikasyon temel olarak vücuttaki toksik maddelerin atılmasını ve bu maddelerin vücuda verdiği zararın iyileştirilmesini içeren bir tedavi yöntemidir.

Bu toksik maddelerin büyük çoğunluğu lipitte çözünen (yağ içerisinde çözünebilen) cinstendir. Yani bu maddeler vücuttaki yağ dokularında birikir ve depolanırlar. Detoks tedavileri bu nedenle kilo vermeye yönelik bir plan ile birlikte yapılır. Bu şekilde toksinler vücuttan atılırken aynı zamanda yağ depoları da yakılmış olur ve vücut fonksiyonlarını bozacak kirlilikler bertaraf edilir.

Detoks karaciğer, böbrekler, bağırsaklar ve deri gibi vücudun temel organlarının temizlenmesini sağladığından sporcular da bu tedaviden yararlanabilirler. Bu sayede tükettikleri yiyecek ve tamamlayıcı maddelerden almaları gereken besin öğelerini tam olarak alabilirler.

Detoksun Temel Faydaları:

  • Vücudun arınmasını sağlar
  • Toksin birikimini engeller
  • Sağlık problemlerinin ortaya çıkma riskini azaltır
  • Kilo verme sürecine yardımcı olur
  • Besin öğelerinin emilimine katkıda bulunur
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Şeker hastalığı, bağırsak veya mide ülseri, ülseratif koliti, kron hastalığı veya talasemisi olan kişilerde bu tamamlayıcı maddenin kullanımı tedavi ile çakışabilir, semptomları ağırlaştırabilir veya istenmeyen yan etkilere sebep olabilir ve bu nedenle önerilmez.
  • Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumunuz söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu maddeyi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
  • Bu besin takviyelerini kullanırken sıvı tüketiminizi büyük ölçüde arttırmanız önerilir.