Cordyceps Sinensis

Cordyceps Sinensis (Tırtıl Mantarı) Nedir

Cordyceps Sinensis Asya’nın dağlık bölgelerinde yetişen bir mantar türüdür (Tırtıl Mantarı). Tıbbi kullanımı mevcuttur ve günümüzde besinsel bir tamamlayıcı madde olarak ulaşılabilir. Bu mantar bağışıklık sistemini düzenleyici aktivitelere sahip biyoetken maddelerden oluşur ve vücuda çok yararlıdır.

Devamını oku..

7 Kayıt

sayfa başı

7 Kayıt

sayfa başı

Cordyceps Sinensis Ne İşe Yarar

Tırtıl mantarı bağışıklık sisteminin hücrelerini aktif hale getiren kimyasalların salınımını tetikleyerek vücudun savunma mekanizmalarını güçlendiren bir etkiye sahiptir. Antioksidan maddeler açısından son derece zengin olan tırtıl mantarı vücudu serbest köklerin oluşturabileceği hasarlardan korur. Güçlenen bağışıklık sistemi kanser hücrelerinin bölünmesini engellemeye yardımcı olur, yani maddenin aynı zamanda anti tümörijenik özellikleri bulunmaktadır. Hücresel dejenerasyonu durdurmaya katkı sağlayan tırtıl mantarı, vücudun erken yaşlanmasını geciktirir.

Cordyceps Sinensis tüketimi aynı zamanda sağlıklı ve düzgün işleyen bir solunum sistemi için yararlı olduğu gibi kolesterol seviyelerinin düzenlenmesine yardımcı olarak karaciğer fonksiyonlarının da düzgün bir şekilde çalışmasına katkıda bulunur. Madde aynı zamanda kansere sebebiyet verebilecek veya vücuda zararlı toksinleri ve fazla sıvıyı atmaya yardımcı olarak renal sistemin işleyişine de katkı sağlar. Bitki sterolleri aynı zamanda kalp krizi riskini de azaltır.

Bunlara ek olarak, bileşik kas yorgunluğunu geciktirip sporcuların direncini arttırarak fiziksel performansı da olumlu yönde etkiler. Tırtıl mantarı performans zayıflatıcı metabolitlerin oluşumunu en aza indirirken, aynı zamanda moleküler stres işaretleyicilerinin seviyesini de azaltır.

Cordyceps Sinensis hem libidoyu hem cinsel performansı etkiler. Güçlü bir afrodizyak olmasının yanı sıra ereksiyonu destekleyen özellikleri mevcuttur. Sperm sayısını ve ömrünü arttırarak verimliliğe de katkı sağlar.

Cordyceps Sinensis Faydaları:

  • Güçlü bir antioksidandır
  • Hücre dejenerasyonunu engeller
  • Erken yaşlanmayı geciktirir
  • Cinsel açıdan kuvvet sağlar
  • Libidoyu uyarır
  • Cinsel performansın gelişmesini sağlar
  • Genel sağlığı olumlu etkiler
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Tırtıl mantarının hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Bu besin takviyelerinin kullanımı multipl skleroz, lupus, romatoid artrit gibi bağışıklık sistemi ile ilgili hastalıklara sahip olan veya organ nakli geçirmiş kişiler için önerilmez. Madde bağışıklık sistemi fonksiyonlarını uyardığı için ilaç tedavisi ile çakışabilir veya otoimmün hastalıkların semptomlarında bir artışa neden olabilir.