Chromium (Kromium) Pıcolınate

Chromium Nedir?

Kromium, karbonhidrat metabolizmasını düzenlemeye yarayan önemli bir mikro besin çeşididir. Bu şekilde kandaki glikoz seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda iştahı düzenleyen Chromium, kilo verme sürecinde önemli bir rol oynar.

Devamını oku..

10 Ürün

sayfa başı

10 Ürün

sayfa başı

Chromium Ne İşe Yarar

Chromium maddesinin yeterli bir miktarda vücuda alınması, kandaki glikoz seviyesini düzenlemeye ve normalleştirmeye yardımcı olurken aynı zamanda vücuttaki insülinin üretimini ve düzenlenmesini de etkiler. Böylelikle, bu mikrobesinin düzenli bir şekilde tüketilmesi insülin direncini azaltarak veya tersine çevirerek, tip 1 veya 2 prediyabet rahatsızlığının önlenmesi ve tedavisinde büyük rol oynar. Krom aynı zamanda ilaç (kandaki glikoz seviyelerinde büyük değişikliklere yol açan bileşikler) kullanan bireylerin glikoz seviyelerinin düzenlenmesine de katkı sağlar. Karbonhidrat metabolizmasına müdahale ederek kandaki glikoz seviyelerini düzenlediğinden dolayı, iştahı kontrol etmeye yardımcı olur ve kilo verme sürecinde kişiye büyük katkılar sağlar.

Krom insülin salınımının düzenlenmesine müdahale ettiğinden, bu mineralin tamamlayıcı bir madde olarak kullanımı protein sentezinin tetiklenmesine neden olur ve kas gelişimini destekler. Mineral aynı zamanda enerji üretimini daha verimli hale getirir, yağ depolarının oksidasyonunu arttırır, kas kütlesinin gelişimini hızlandırır ve sporcuların fiziksel performansını geliştirir. Bu madde yağ kütlesini azaltmaya ve kas definasyonunu arttırmaya yardımcı olduğundan sporcular için kilo ve iştah kontrolü açısından çok kullanışlıdır. Fazla karbonhidrat tüketimi ve şiddetli fiziksel egzersiz, vücuttaki krom seviyesinin idrar yolu ile atılarak azalmasına neden olabilir. Ciddi boyutlarda kötü beslenme yüksek miktarda krom eksikliğine neden olacağından kan dolaşımındaki kolesterol ve trigliserit miktarını arttırarak vücudu kardiyovasküler rahatsızlıklara ve şeker hastalığına yatkın hale getirir.

Chromium Temel Faydaları:

 • Enerji üretimini ideal seviyeye getirir
 • Yağ yakımını destekler
 • Yağ kütlesinin azalmasına yardımcı olur
 • İnsülin üretimini düzenler
 • Kandaki glikoz seviyelerini dengede tutar
 • Tatlı yiyeceklere duyulan isteği kontrol eder
 • İştahı azaltır
Dikkat - Olası Yan Etkiler
 • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
 • Karaciğer veya böbrek rahatsızlıkları olan veya şizofreni, mani gibi hastalıklara sahip olup nöbet geçirme riski taşıyan kişilerde kullanımı tedavi ile çakışabileceğinden ve istenmeyen yan etkilere neden olabileceğinden önerilmez.
 • Bu madde kan şekeri değerlerini değiştirebileceğinden şeker hastaları düzenli olarak kan şeker seviyelerini kontrol ettirmelidirler. Doktorunuza danışmanız önerilir.
 • Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumunuz söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu maddeyi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.